http://www.abiprint.pl/

Jesienny spacer miejskimi szlakami

Wrzesień 11, 2020 16:27 41

Złota polska jesień to doskonały czas na spacery. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z trzech nowych szlaków miejskich, które łączą obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Elbląga. Szlak Starego Miasta, Szlak Parków oraz Szlak Form Przestrzennych powstały w ramach unijnego projektu pn.  „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu”. 

Nowe szlaki eksponują to co wyróżnia Elbląg – Stare Miasto, piękne, stare parki oraz „Otwartą Galerię” ponad sześćdziesięciu form przestrzennych znajdujących się na terenie Elbląga.

W ramach realizacji projektu pn.  „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” na trasie o łącznej długości 16 km, oznakowano 69 obiektów. Powstała także aplikacja multimedialna, dzięki której dowiemy się wiele ciekawostek.  W Centrum Informacji Turystycznej dostępny jest również przewodnik ułatwiający zwiedzanie nowo powstałych szlaków turystycznych.

Przewodnik oraz aplikacja mobilna dostępne są w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej. W aplikacji znajduje się również audio przewodnik, mapę i nawigację.

Trasy można pokonać pieszo albo rowerem.

Projekt obejmuje również konserwację 7 form przestrzennych, leżących na trasie ścieżki dydaktycznej. Prace te są aktualnie realizowane.

Całkowita wartość projektu: 547 674,73 zł, z tego 282 320,56 zł to dofinansowanie UE.