Jedna emotikona i od razu humor się poprawia!

Październik 9, 2017 10:03 15

W niektórych miastach jak np. Bratysława stosowane są naklejki uśmiechniętych emotikon. Mają one na celu obniżenie naszych nerwów w wymagających cierpliwości sytuacjach, kiedy np. stoimy w korku, bo akurat są roboty drogowe na danym odcinku. Łatwiej nam również ustąpić pierwszeństwa autobusowi, kiedy na jego tyle widzimy uśmiech i podziękowanie. Czy Elbląg zapożyczy pomysł z emotikonami?

Kiedy jedziemy do obcego miasta, to od tego, jak będziemy się w nim czuli, zależy, chociażby klimat i panująca atmosfera. Dużą rolę, podobnie jak w domu odgrywają szczegóły. Uważamy, że tego typu znaczki są świetnym pomysłem, by ocieplić atmosferę Elbląga. Przyjezdni z pewnością by rozmawiali i zapamiętali jako bardzo radosne.

Oto przykładowe emotikonki, z którymi możemy spotkać się w Bratysławie:

WP_20170725_09_42_50_Pro

Proszę wpuść mnie – dziękuję

WP_20170724_12_05_35_Pro

 Dziękujemy za cierpliwość,Robimy to dla was

WP_20170724_19_54_12_Pro

Przepraszamy za tymczasowe nieprzyjemności

Pomysł wprowadzenia emotikon byłby też świetny dla samych mieszkańców Elbląga. Od wielu lat elblążanie denerwują się na nieustanne remonty i objazdy na drogach. Punktem kulminacyjnym były remonty za czasów Prezydenta Grzegorza Nowaczyka, które znacząco przyczyniły się do tego, że stracił on urząd Prezydenta w referendum. Gdyby na ulicach elbląskich podczas remontów były obecne takie wesołe emotikony nerwy wśród mieszkańców byłyby zdecydowanie mniejsze.

Emotikony można by było zastosować również w elbląskich tramwajach czy autobusach. Wydaje się, że na młodsze pokolenie lepiej działał by nowoczesny znaczek dziękujący za ustąpienie miejsca osobie starszej niż tradycyjny znak informacyjny jaki jest obecnie.

Może warto zapożyczyć pomysł z Bratysławy i okleić nasze miasto takimi emotikonami i napisami? Od razu zrobiłoby się przyjemniej.

Czy Elbląg zechce zapożyczyć pomysł? Co na to elbląscy Radni i władze miasta?

Red.