Janusza Korwin-Mikke się albo rozumie albo nienawidzi. Czy wiceprezeses KNP Elbląg Łukasz Nosarzewski obroni kontrowersyjne poglądy?

Maj 29, 2014 21:00 28

Dla jednych faszysta, szowinista, rosyjski agent, polityczny komik a dla reszty ostatnia nadzieja liberałów, dżentelmen, szczery, uczciwy, przedsiębiorczy i motywujący do działania lider prowadzący do pozytywnych zmian w Polsce. Co myśleć o Januszu Korwin-Mikke? Serię trudnych pytań podrzuciliśmy Łukaszowi Nosarzewskiemu, wiceprezesowi KNP Elbląg.

Red. Wychwalanie polityki Hitlera- mówią media. Czy o to chodzi Korwinowi?

Ł.N. : Abolutnie nie, Janusz Korwin Mikke jest zupełnie z przeciwnego spektrum politycznego. Adolf Hitler był narodowym socjalistą natomiast JKM jest konserwatywnym liberałem. Zapewne chodzi o słowa : „Za Hiltera były niższe podatki” Janusz Korwin Mikke chciał zobrazować skalę wyzysku i absurdu w jakim żyjemy, że własny rząd nakłada na nas większe obciążenia niż Adolf Hitler. Ale z tego nijak nie wynika wychwalanie polityki Hitlera.

Janusz Korwin-Mikke chce być królem Polski – to przenośnia czy prawdziwe marzenia?

Być może tak, nie znam wszystkich osobistych marzeń Janusza Korwin Mikke. Możemy jednak postrzegać to także jako przenośnie. Dlaczego wspominamy tak często o monarchii ? Robimy to, bo chcemy wywołać dyskusje na temat stanu demokracji w naszym kraju. Negujemy demokracje w takim kształcie w jakim jest, ponieważ ona obraża inteligencje ludzi myślących. Teoretycznie wygląda to tak, że według ordynacji wyborczej „dwóch meneli spod budki z piwem” są ważniejsi niż głos jednego profesora.

Kobiety są głupsze od mężczyzn. Czy Korwin-Mikke na prawdę tak myśli?

Czy zna Pan redaktor Polaka, który nie opowiadał kawałów o blondynkach ? Czy wynikało z tego, że jako społeczeństwo uważaliśmy je za idiotki ?!

Janusz Korwin Mikke nigdy nie powiedział, że kobiety są głupsze od mężczyzn. Powiedział natomiast, że nie powinny one mieć prawa do głosowania. Media to natychmiast podchwyciły jednak zapomniały że Janusz Korwin Mikke jest royalistą i nie cierpi ustroju demokratycznego. W monarchii nie tylko kobiety nie mają prawa głosu ale także i mężczyźni. Janusz Korwin Mikke mówi o kobietach, że są piękną opoką społeczeństwa , nie traktuje kobiet jak trochę gorszych mężczyzn docenia ich różność.  Czy to jest pogarda dla kobiet ? Zresztą czy widział Pan większego dżentelmena od Janusza Korwin Mikkego ? ;)

Janusz Korwin-Mikke nie akceptuje homoseksualizmu? To chyba akurat prawda?

Pytanie co to znaczy akceptuje ? Osoby homoseksualne zawsze były i być będą ale nigdy nikt z tego problemu nie robił. Problem pojawił się teraz kiedy cywilizacja odeszła od zasad europejskich, postawiła wszystko do góry nogami i przez to upada. Orientacja seksualna jest prywatną sprawą każdego człowieka, natomiast my się nie zgadzamy na formalizację takich związków czyli małżeństwa homoseksualne. Żeby było jasne, nie tępimy osób o odmiennej orientacji seksualnej.

Janusz Korwin-Mikke nie cierpi niepełnosprawnych? Czy tak jest na prawdę?

Należy zacząć tu pierw od podejścia obecnego ustroju do nas i osób niepełnosprawnych. Otóż ten ustrój traktuje nas jak niewolników, którzy nie są odpowiedzialni za siebie, nie potrafią nic załatwić i trzeba im we wszystkim „pomóc”. Osoby niepełnosprawne w tej chwili traktowane są jeszcze gorzej już nie tylko jak niewolnicy ale do tego bezużyteczni. Natomiast Janusz Korwin Mikke wierzy w każdego człowieka, że ten wie co jest dla niego dobre i nie trzeba mu niczego nakazywać ,zakazywać itp. Jestem skłonny stwierdzić, że JKM zrobił dla osób niepełnosprawnych więcej niż nie jeden polityk wypowiadający się w tym temacie. Janusz Korwin Mikke założył fundację „Indywidualne kształcenie” dla osób niepełnosprawnych. Prezes nie zwykł się chwalić ale posiada także pokaźną ilość dyplomów z placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Osoby niepełnosprawne doskonale o tym wiedzą dlatego w wyborach uzupełniających w Rybniku w największej ilości poparli kandydaturę Janusza Korwin Mikke.

Zostawmy prywatne poglądy JKM na boku. Zajmijmy się ekonomią. Jeśli Janusz Korwin-Mikke dojdzie do władzy ludzie będą umierali na ulicach?- to główny argument lewaków. Czy mają rację?

„Argument” lewaków, to oni mają argumenty ? ;) Ci lewacy jednocześnie nie zauważają, że teraz pomimo rozbudowanej pomocy socjalnej, część ludzi żyje na skraju ubóstwa a gdyby nie fundacje to bardzo możliwe, że by umierali. To co oni mówią to nonsens. Taka sytuacja jest niemożliwa, najwyżej jakiś margines, który nie będzie chciał pracować, wtedy zadziała zasada chcącemu nie dzieje się krzywda. Zacznijmy może od tego, że w naszym systemie nie będzie praktycznie bezrobocia, najwyżej 3-4 % frykcyjnego a to za sprawą uwolnienia całkowicie rynku, pozbycia się monopolu itd. W tej chwili bezrobocie jest na poziomie 13% plus znaczna część ukrytego. U nas każdy pracujący będzie zarabiał dużo więcej niż tej chwili, ponieważ obniżymy radykalnie podatki, w tym zlikwidujemy dochodowy oraz zniesiemy przymus płacenia na emeryturę. Ceny produktów i usług znacznie spadną w dół co będzie pochodną wolnego rynku oraz obniżki podatków.

Za Janusza Korwin-Mikke wszystko będzie płatne: szkoły, szpitale, studia?

Tak. Może zacznijmy od obalenia mitu, że w tej chwili mamy bezpłatną służbę zdrowia oraz szkolnictwo. Nie ma nic za darmo. W tej chwili opłacamy w formie podatków, szkołę, szpital, studia plus rozbudowaną biurokrację. Pieniądze na szkołę muszą iść z mojej kieszeni a nie za pośrednictwem: ministerstwa edukacji narodowej, izbę skarbową , wydział oświaty itd będzie o wiele taniej. Thomas Sowell mawiał:”To zdumiewające, że ludzie którzy myślą, iż nie stać nas na lekarzy , szpitale i leki sądzą, że stać nas na lekarzy, szpitale, leki i na rządową biurokrację która nimi zarządza.”

Mówi Pan mądre rzeczy. Skąd więc biorą się eksperci i politycy, którzy twierdzą, że elektorat Kongresu Nowej Prawicy to niewykształceni zbuntowani młodzi ludzie nie rozumiejący otaczającego świata? Bolesław Piecha z PiS mówi, że to taki lumperelektorat a Radosław Sikorski ocenił wybór młodych ludzi jako jajcarski protest.

Fałsz. Jak pokazały teraz wyniki KNP do PE, bardzo licznie zagłosowali na nas przedsiębiorcy oraz specjaliści i kierownicy. Co do młodych ludzi to starsze pokolenie nie ma prawdziwego obrazu nastolatków. Traktują ich, tylko przez pryzmat ich zewnętrznego wizerunku z dyskotek i nocnych klubów. Tam owszem nie padają trudne tematy polityczne i społeczne. Diametralnie inaczej to wygląda w świecie internetu, gdzie młodzież komentuje wiele spraw, które dzieją się w kraju i na świecie. Widać tam, że mają własne zdanie i sporą wiedzę. Z całą pewnością są to osoby świadome, nie mogę wyjść z podziwu kiedy widzę, że nasi najmłodsi sympatycy nawet jeszcze nie mając praw wyborczych wymieniają swoje poglądy podpierając się takimi osobistościami jak Fredrick Hayek czy Ludwig von Mises. Na marginesie bardzo brzydkie jest zaglądanie i ocenianie wyborców oraz dezawuowanie ich głosu, czyżby demokracja przestała się podobać ? A ten materiał dedykuje ministrowi Sikorskiemu:

W niedzielę odnieśliście sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Janusz Korwin- Mikke mówi, że zdetonuje bombę w Parlamencie Europejskim. Czy Prezes KNP to polski Anders Breivik?

To oczywiście przenośnia. Będziemy walczyć z absurdami unijnymi oraz pogłębiającą się integracją . Jesteśmy koniem trojańskim Parlamentu Europejskiego. Rozwalimy unię od środka i ocalimy Europę.

Koniem trojańskim czy może kucykiem? Macie zaledwie 4 europosłów. Jak to widzicie?

Nie jesteśmy jedynymi unio-sceptykami. Jest nas ponad 100. To pierwszy tak unio-sceptyczny parlament w historii. W Europie takie zjawisko zachodziło już wcześniej lecz nie w takim stopniu. Natomiast w Polsce wejście takiej partii jak Kongres Nowej Prawicy to nowość dla funkcjonującej dotychczas klasy politycznej. Przypuszczam, że stąd tak zmasowane ataki na nas. Od czegoś trzeba zacząć na początek jest nas czwórka, wierzę jednak w słowa wiceprezesa Artura Dziambora „tej siły już nie powstrzymacie”. Zobaczymy co będzie za 5 lat.

Janusz Korwin-Mikke gdyby był Prezydentem Elbląga zlikwidowałby Straż Miejską w Elblągu?

Z całą pewnością ale spokojnie poradzimy sobie bez pomocy JKM. Kongres Nowej Prawicy przyłoży rękę do likwidacji Straży Miejskiej, tego jestem pewien.

Nie mam więcej pytań. Zmieniliście zdanie o Januszu Korwin-Mikke?

Zapraszamy do udziału w sondzie na naszym portalu gdzie pytanie brzmi:

Czy zgadzasz się z poglądami Janusza Korwin-Mikke?

Rozmawiał Redaktor Naczelny