arket

Jak najlepiej zaplanować urlop w 2019 roku?

Grudzień 28, 2018 16:23 23

Przed nami nowy rok, nowe plany, nowy urlop. W roku 2019 mamy 10 dni ustawowo wolnych od pracy (nie licząc niedziel niehandlowych), w kalendarzu zaznaczonych na czerwono. Jak zaplanować urlop, żeby wykorzystać jak najmniej dni, a przy tym mieć długi wypoczynek?

W 2019 roku mamy 10 dni ustawowo wolnych od pracy, zaznaczonych w kalendarzu na czerwono. Nie liczymy niedziel, na które przypadają 3 święta: Trzech Króli, Wielkanoc i Zielone Świątki.

Wykorzystując zaledwie 8 dni wolnych możemy mieć wolne aż całe 2 tygodnie i 2 długie weekendy.

W styczniu mamy wolny Nowy Rok, czyli 1 stycznia (wtorek). Tak więc jeśli chcemy mieć długi weekend, dobrze przygotować się do Sylwestra, a później jeszcze dojść do siebie, to bierzemy jeden dzień wolny 31.12 i mamy łącznie z weekendem 4 dni wolne. Następne święto przypada w niedzielę, także nie przysługuje nam dzień wolny, chyba że ktoś pracuje w takich sektorach jak np. handel.

W lutym i marcu pracujemy całe 2 miesiące. Kolejne wolne możemy zaplanować w kwietniu. 22 kwietnia przypada Poniedziałek Wielkanocny, tak więc mamy wolne 3 dni, nawet bez brania urlopu.

W maju w tak zwaną majówkę mamy aż 2 dni w tygodniu ustawowo wolne od pracy – 1 maja środę i 3 maja piątek. Tak więc wystarczy zaplanować urlop na poniedziałek, wtorek i czwartek, a łącznie będziemy mieli 9 dni wolnych razem z weekendami!

W czerwcu mamy Boże Ciało, które przypada zwyczajowo w czwartek, 20 czerwca. Wypisujemy kartkę urlopową na piątek i mamy długi weekend.

Następny dzień zaznaczony w kalendarzu na czerwono przypada na 15 sierpnia, tj. czwartek. Tak więc piątek bierzemy wolny i opalamy się 4 dni na plaży.

W listopadzie mamy w tygodniu ustawowo 2 dni wolne od pracy. Jest to piątek 1 listopada i poniedziałek 11 listopada.

W grudniu mamy już Święta Bożego Narodzenia, które również przypadają w dniach pracujących tj. środa 25 grudnia i czwartek 26 grudnia. Jeżeli chcemy cały tydzień cieszyć się świąteczną atmosferą to musimy zaplanować wolne na poniedziałek, wtorek i piątek.