luka vision

Internauci pokonali wielkie media. Młodzież KORWiNa walczyła na ulicach przypominając Solidarność w latach 80-tych.

Maj 27, 2015 20:30 21

Andrzej Duda został nowym Prezydentem Polski zdobywając 51,55 % poparcia w 2 turze. Większość ekspertów wychwala sztab wyborczy Prawa i Sprawiedliwości jednak prawdziwymi bohaterami tej kampanii i sukces Andrzejowi Dudzie zapewnili ludzie nie związani z jego partią.

Kto wygrał tą kampanię wyborczą?

Wielkie media, socjologowie i politolodzy oraz partie polityczne starają się dalej prowadzić narrację, że był to jedynie pojedynek pomiędzy Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością. Tymczasem jak pokazały przepływy elektoratów z kandydatów antysystemowych to właśnie one przeważyły o zwycięstwie Andrzeja Dudy. To nie były głosy sympatii dla kandydata PiS a głosy przeciw rządom PO i 25 lat transformacji.

W 2010 roku na Jarosława Kaczyńskiego w 1 turze zagłosowało blisko 6,2 mln Polaków. W obecnej kampanii wyborczej na Andrzeja Dudę zagłosowało mniej wyborców bo tylko 5,17 mln Polaków.

Mocno jednak zwiększył się obóz poparcia kandydatów antysystemowych. W 2010 roku PiS nie wygrał wyborów w dużej mierze gdyż był sam w starciu z Platformą Obywatelską.

W obecnej kampanii wyborczej gdyby sytuacja się powtórzyła zapewne również triumf święcił by Bronisław Komorowski. Wszystko dlatego, że Bronisław Komorowski i PO walczyć z samym PiS-em potrafi ale gorzej jeśli ma do czynienia z nieobliczalną młodzieżą KORWiNa i innych partii czy ruchów antysystemowych jak np. Ruch Narodowy.

To oni tak naprawdę zrobili najwięcej kłopotów sztabowi Platformy Obywatelskiej.

Siłą Janusza Korwina-Mikkego jest internet. To on a nie Paweł Kukiz ma największą ilość fanów wśród młodych osób. Oto porównanie:

Janusz Korwin-Mikke 638 000 fanów na Facebooku

Paweł Kukiz 317 000 fanów na Facebooku

To właśnie na profilu Janusza Korwina-Mikke przez 5 lat prezydentury Bronisława Komorowskiego były wstawiane tysiące newsów z niezależnych portali, które ośmieszały urzędującego Prezydenta i pokazywały afery PO o czym wielokrotnie wielkie media mówiły bardzo cicho. Młodzież na tych profilach widziała również jak cicho w niektórych tematach zachowywała się niestety też opozycja w postaci PiS. Pawła Kukiza praktycznie w tych dyskusjach wtedy nawet nie było.

W czasie kampanii wyborczej w język internautów z profilu Korwina-Mikke wpisał się Paweł Kukiz, którego nagrania wielokrotnie były publikowane na profilu Korwina-Mikkego i forum partii KORWiN.

Wiadomo jednak, że media i internet wyborów nie wygrywają a czynią tą ludzie. Aktywni w tej kampanii w walce z systemem co widać było po naszym mieście byli działacze KORWiNa.

To właśnie głównie przedstawiciele tej partii przeszkadzali na wiecach Prezydentowi Polski. Widoczne to było w wielu sytuacjach. U nas w mieście to nie elbląska młodzieżówka PiS a Michał Szydlarski z partii KORWiN mocno atakował Prezydenta Polski wraz z innymi młodymi ludźmi podczas jego spotkania 5 maja.

http://kontakt24.tvn24.pl/wizyta-pana-prezydenta-r-p-bronislawa-komorowskiego-w-elblagu,2886955,ugc

W spocie Bronisława Komorowskiego też nie widać walki z PiSem i jego flagami a pod koniec spotu pojawiają się flagi Korwina gdy jego sympatycy chodzili z krzesłami na wiece Prezydenta:

https://www.youtube.com/watch?v=jOkDWIYQ1TI

Te gwizdy młodych ludzi, mocne słowa podczas wizyt Prezydenta Polski były zauważalne przez mieszkańców miast, którzy wyczuwali, że coś się dzieje. Młodzież partii antysystemowych robiła to z własnych pieniędzy i poświęcając swój własny czas w przeciwieństwie do młodzieżówek z dużych partii, które miały wielkie środki na kampanię wyborczą.

Młodzi ludzie z takich partii jak KORWiN przeciwstawiali się władzy narażając się na wiele nieprzyjemnych sytuacji jak brak możliwości zatrudnienia w spółkach miejskich czy Ratuszu. Jak widzimy po kampanii nie otrzymali w zamian nic. Nie przejęli władzy, wydali własne pieniądze i odważyli się jako nieliczni w dobie XXI wieku wyjść na ulicę i walczyć o przyszłość pokoleń tak jak robiła to kiedyś Solidarność w latach 80-tych krzycząc na ulicach.

W Elblągu i innych miastach rzadko widzieliśmy działaczy młodzieżówki PiS na wiecach Bronisława Komorowskiego. Robili to za nich młodzi ludzie z innych partii i organizacji. Warto by partia dochodząca do władzy na gruncie buntu społecznego a nie ciepłej wody z kranu pamiętała, że do wygranej nie wystarczyła ciepła kampania i debaty w wykonaniu Andrzeja Dudy.

Wyborcy Pawła Kukiza nie zostali negatywnie nastawieni do PO przez ostatnie 5 lat przez to, że Paweł Kukiz od niedawna zaangażował się w politykę. Tą pracę buntu w społeczeństwie wykonał zupełnie kto inny.

Wyobraźmy sobie, że działacze partii KORWiN przeszkadzali by nachalnie w spotkaniach Andrzeja Dudy? Wielkie media z całą pewnością by to nagłośniły. Nikt im jednak takiej szansy nie stworzył.

Dobrą pracę wykonali internauci, którzy pokazali wyższość tego środka przekazu nad wielkimi mediami, celebrytami i niektórymi dziennikarzami co włączyli się w kampanię Bronisława Komorowskiego oraz młodzi działacze partii antysystemowych, którzy w przeciwieństwie do młodzieżówek innych partii potrafią tworzyć niezależne akcje i konfrontować się z władzą nie tylko podczas wielkich krajowych partyjnych marszów.

Andrzej Duda i PiS jeśli ulegną złudzeniu, że zawdzięczają to tylko sobie i zlekceważą presję tych młodych ludzi buntu, którzy dalej będą czujni mogą skończyć tak samo jak Bronisław Komorowski w tegorocznej kampanii wyborczej.