http://luka-finance.pl/

III Memoriał im. Zygmunta Bogdziewicza odbędzie się w Elblągu

Marzec 20, 2019 09:29 33

W dniach 23-24 marca po raz trzeci zostanie rozegrany w Elblągu Memoriał im. Zygmunta Bogdziewicza w strzelectwie sportowym. Zawody będą okazją do uczczenia pamięci tego wybitnego sportowca i trenera.

Zygmunt Bogdziewicz (1941-2016) był dwukrotnym wicemistrzem świata w strzelectwie sportowym. Specjalizował się w strzelaniu do ruchomej tarczy. Ośmiokrotnie stawał na podium mistrzostw Europy, w tym dwa razy na najwyższym jego stopniu ze złotym medalem indywidualnym i drużynowym. Był ponadto wielokrotnym mistrzem Polski i medalistą zawodów krajowych. Zmarł 19 marca 2016 roku.

baner 2

Od dwóch lat w okolicy rocznicy jego śmierci, na strzelnicy należącej do klubu WKS Flota Elbląg, rozgrywany jest Memoriał im. Zygmunta Bogdziewicza. Najbliższe zawody odbędą się w dniach 23-24 marca.

Zygmunt Bogdziewicz był moim przyjacielem i częstym gościem na naszej elbląskiej strzelnicy – mówi Jerzy Domeracki, prezes WKS Flota Elbląg. Organizacją cyklicznych zawodów chcemy uczcić jego pamięć, która jest żywa wśród sportowców, trenerów i działaczy – dodaje. Przyjazd na Memoriał zapowiedział m.in. brązowy medalista olimpijski i wicemistrz świata Jerzy Grzeszkiewicz.

W trakcie zawodów rozegrane zostaną cztery konkurencje: pistolet pneumatyczny, pistolet sportowy, pistolet centralnego zapłonu i karabin pneumatyczny. Stawką rywalizacji jest Puchar Zygmunta Bogdziewicza, który trafi do zawodnika z najlepszymi wynikami w trzech wybranych konkurencjach.

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie klubu WKS Flota Elbląg: strzelwksel.pl 

WKS Flota Elbląg