luka vision

Home Broker, spółka gdzie 100 % udziałów ma Open Finance, złożyła wniosek o upadłość!

Maj 29, 2020 13:54 32

Koronawirus i dane jakie spływały z rynku nieruchomości w ostatnich miesiącach pozwalał sądzić, że kryzys w Polsce dopiero się zbliża a sytuacja robi się mocno niepewna. W dniu dzisiejszym wniosek o upadłość ogłosiła spółka Home Broker, która zajmowała się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami w skali całej Polski.

W komunikacie Home Broker jako przyczynę problemów finansowych spółka podała wybuch epidemii.

„Sytuacja finansowa Home Broker uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch epidemii, która uniemożliwiła Spółce Zależnej prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zależnej zarząd Home Broker podjął uchwałę o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości” – pisze w komunikacie Open Finance, do którego należy 100 proc. akcji Home Broker.

Pod dokumentem podpisali się Joanna Tomicka-Zawora oraz Marek Żuberek, odpowiednio prezes i wiceprezes zarządu Open Finance. Te same osoby tworzą także dwuosobowy zarząd Home Broker.

Open Finance wchodzi w skład grupy Leszka Czarneckiego, który posiada również spółki Getin Noble Bank, Idea Money.

Czy wniosek o upadłość Home Broker to również początek problemów innych spółek Leszka Czarneckiego? Z całą pewnością branża finansowa i nieruchomości nie ma łatwych lat przed sobą.

 

Red.