Gdzie na weekend w Polsce?

Kwiecień 8, 2018 09:42 11

Często wybieramy się za granicę, a nie widzieliśmy jeszcze pięknych zakątków w naszym kraju. Jednym z nich jest Zamek w Mosznej, w województwie opolskim. To miejsce wśród odwiedzających budzi zachwyt! Na odwiedzenie go nie musisz brać urlopu, chyba że wybierasz się w dłuższą podróż.

Pałac w Mosznej to zabytkowa rezydencja, która znajduje się we wsi Moszna – województwo Opolskie. W chwili obecnej to jedna z największych atrakcji w regionie. Krąży o niej wiele legend i w każdej z nich tkwi ziarnko prawdy. Zawiła jest również historia powstania budowli, która zawdzięcza swój ostateczny kształt rozciągniętym na kolejne stulecia etapom prac.

Budowę pałacu rozpoczęto w XVIII wieku, jednak ciągnęła się ona przez bardzo długi czas. Obiekt początkowo był barokowym pałacykiem, jednak po licznych komplikacjach m.in. pożarach i zmianie wizji w został dokończony w 1913 roku i w takiej formie możemy podziwiać go do dziś.

Dzięki prężnym działaniom zarządców Pałacu Moszna jest w czym wybierać. Istnieje kilka opcji zobaczenia kompleksu od zwykłego spaceru z przewodnikiem, przez interaktywne lekcje historii aż po intensywne zwiedzanie.

Dla tych którzy zwiedzanie chcieliby połączyć z relaxem, przewidziane są zabiegi spa, odnowy biologicznej, a także smaczne posiłki. Więcej informacji znajdziemy na oficjalnej stronie oraz Facebookowym profilu.

Słynący z 99 wież i 365 pomieszczeń zamek, swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, a także rozległym parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami oczarowuje przybywających turystów z kraju i zza granicy. Do teraz skrywa on wiele tajemnic, które czekają na odkrycie…

Wbrew pozorom pobyt w zamkowej sypialni nie jest drogi. Cennik znajduje się w poniższym linku:

http://www.moszna-zamek.pl/index.php/o-zamku/oferta-noclegowa/cennik