http://www.abiprint.pl/

„Gdzie jest Żuczek?”

Kwiecień 11, 2019 19:22 57

To pytanie zadają sobie co roku zuchy z całego Elbląga. W sobotę 6 kwietnia padło ono ponownie z ust Druhen i Druhów, kiedy to całe namiestnictwo „Orle Bractwo” spotkało się z samego rana w pięknej, zieleniącej się już Bażantarni.

Rajd Zuchowy „Żuczek” to impreza odbywająca się już od paru lat, podczas której elbląskie gromady zuchowe wyruszają na leśny rajd w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Nie brakuje nigdy ciekawych, rozwijających zadań oraz szalonych gier i zabaw! Tym razem dzieci musiały wykazać się między innymi znajomością zwierzęcych tropów i rosnących w lesie roślin, harcerskich szyfrów i stron świata oraz umiejętnością pracy zespołowej.

baner 2

Znalazł się również czas na chwilę odpoczynku! Po pokonaniu trasy prowadzącej niebieskim szlakiem od Muszli Koncertowej do wiaty Wiktorówki, zuchy mogły zregenerować siły przy wspólnym ognisku.

Zarówno pogoda jak i humory bardzo nam dopisały! Świetna zabawa zakończyła się harcerskim kręgiem na Polanie Wywiadowców, a wysiłek każdego zucha wynagrodzony nową sprawnością na mundurek!

Drużynowa 17 EGZ „Dzielni Indianie”

trop. Patrycja Meger