arket

Fundusze inwestycyjne dla chrześcijan – nowe produkty finansowe w USA!

Październik 31, 2019 08:06 24

To, że specjaliści od marketingu są bardzo kreatywni wiemy bardzo dobrze. Mało kto chyba wiedział, że są aż tak zdolni! Otóż w USA powstają fundusze inwestycyjne, które są skierowane dla tych co wierzą w wartości chrześcijańskie. Czy taki produkt będzie miał wyższe stopy zwrotu? Co na to Pan Bóg?

Biblijne ETF-y… czyli o co chodzi?

„What Would Jesus Do?” czyli „Co zrobiłby Jezus?” to nazwa nowego funduszu na amerykańskim rynki inwestycyjnym. Fundusz ma wpisywać się w falę inwestowania odpowiedzialnego społecznie i inwestowania etycznego. Działa on od końca września. Notowany jest na giełdzie NYSE Arca. Założony został przez firmę Inspire Investing, która specjalizuje się w tworzeniu produktów inwestycyjnych dla chrześcijan.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)

Fundusz inwestuje w duże spółki notowane poza USA (minimum 5 miliardów dolarów kapitalizacji), których działanie jest w zgodzie z chrześcijańską etyką i których biznes ma pozytywne oddziaływanie na świat i społeczeństwo. W portfelu nie ma więc spółek produkujących alkohol, papierosy, mających związek z filmami porno czy zatruwających naszą planetę.

Na razie fundusz o niezwykłym tickerze „What Would Jesus Do?” zebrał 11,6 mln USD aktywów. Koszt inwestycji w skali roku wynosi ledwie 0,8%. Obecnie w jego portfelu są takie spółki, jak easyJet, Legal & General, Ryanair, Anglo American, Credit Agricole, Marks & Spencer, Randstad, Swatch Group. Podmiot ma bardzo zdywersyfikowany portfel, jest już w nim około 150 pozycji.

Co ciekawe, firma Inspire przeznacza aż 50% swoich zysków na projekty charytatywne na całym świecie. Ostatnio objęła opieką wioskę górską w Gwatemali, gdzie buduje kościół, ujęcie wody pitnej, szkołę, punkt medyczny oraz sponsoruje edukację dzieci.

Czy inwestorzy, którzy zainwestują w ten fundusz spotkają się z przychylnością Pana Boga, który ocali ich przed stratami? Z całą pewnością fundusz budzi uwagę całego świata. Promuje nie tylko inwestowanie na giełdzie ale również by zainteresować się religią…

Red. Źródło strefainwestorow.pl