http://www.abiprint.pl/

Fotka Miesiąca w Światowidzie

Styczeń 16, 2020 12:37 37

Za nami trzynasty wernisaż wystawy Fotka Miesiąca, na którym mieliśmy możliwość obejrzenia zdjęć wykonanych przez Czytelników portEL.pl. Na wystawie pojawiło się blisko 80 prac, trzynaście z nich, znalazło się w kalendarzu, będącym corocznym, prestiżowym, podsumowaniem konkursu.

baner 2

Wernisaż odbył się we wtorek, 14 stycznia, w holu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, było tłumnie, emocjonująco i smacznie. Jak co roku, odwiedzający mieli możliwość skosztowania pysznego, okolicznościowego tortu. Tematyka zdjęć, skupia się głównie na niezaprzeczalnym pięknie naszego regionu. Fotka Miesiąca pokazuje, jak wielu elblążan pasjonuje się fotografią i dzięki niej buduje i uczy się uważności – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid” w Elblągu. – Wiele z tych miejsc, jest dla nas niedostępna, nie możemy być przecież wszędzie, a dzięki tym fotografiom oglądamy te inne światy, przepuszczone przez oko i wrażliwość czytelników portEl.pl. To piękne, bo buduje pomiędzy twórcami, a odbiorcami pewien rodzaj wspólnoty, możemy tu dopatrzeć się patriotyzmu lokalnego.

Wernisaż wzbudził duże zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji wśród odwiedzających. To cieszy, bo jasno pokazuje, jak bardzo mieszkańcy Elbląga czują się związani z naszym regionem i jego historią. Prace można oglądać do końca marca na dwóch piętrach CSE Światowid.