http://www.nasza-dieta.pl/

Eliminacje do Czerkawski Cup na lodowisku

Listopad 28, 2019 17:49 41

Już w najbliższą sobotę, 30 listopada, na Krytym Lodowisku im. Heleny Pilejczyk w Elblągu odbędzie się II Turniej Kwalifikacyjny do VI Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja Na Lodzie – CZERKAWSKI CUP 2020.

Czerkawski Cup jest najważniejszą imprezą hokejowa dla najmłodszych hokeistów, grających w kategorii wiekowej mini hokeja, czyli zawodników z rocznika 2010 i młodszych. Do Elbląga przyjedzie zatem około 160 najmłodszych adeptów hokeja. Jest to gwarancją zaciekłej rywalizację na bardzo wysokim poziomie sportowym, gdyż każda ze zgłoszonych drużyn zrobi wszystko co w ich mocy, aby wywalczyć awans do finału. Należy tu podkreślić, że w kategorii mini hokej wg przepisów ligowych nie ma finałów mistrzostw Polski, więc CZERKAWSKI CUP w sposób nieformalny wyłania mistrza Polski w tej kategorii wiekowej.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)

Mecze rozgrywane są na zmniejszonych taflach lodowych – dwa mecze jednocześnie. Młodzi hokeiści grają w formacjach 3-osobowych + bramkarz. Zmiany formacji następują na sygnał sędziego, a każdy z meczów trwa 18 minut.

Uczestnicy turnieju pod okiem hokejowego eksperta – Mariusza Czerkawskiego oraz byłych hokeistów i olimpijczyków: Andrzeja Tkacza, Wojciecha Tkacza i Dariusza Garbocza rywalizować będą o wejście do Finału Turnieju. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy w których rozgrywają mecze grupowe (każdy z każdym). Po przeliczeniu miejsc w grupie następują mecze o miejsce w turnieju. Trzy pierwsze drużyny awansują do finału na Zimowym Narodowym.
Tegoroczne eliminacje odbywają się w Elblągu dzięki współpracy Stowarzyszenia SPORT 7 z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu. Prezydent Miasta Elbląg, Witold Wróblewski, objął imprezę honorowym patronatem.

O awans do rundy finałowej turnieju, który odbędzie się wczesną wiosną na Stadionie Narodowym w Warszawie, w najbliższą sobotę powalczą drużyny z północnej połowy Polski:
- UKS Wikingowie Elbląg
- UKS Bombek Malbork
- HUKS Niedźwiadki Gdynia
- UKS Oliwia 17 Gdańsk
- PTH Poznań
- BKS Bydgoszcz
- AH Legia Warszawa
- MKS Sokoły Toruń
- ŁKH Łódź

Zachęcamy wszystkich elblążan do odwiedzenia 30 listopada lodowiska Helena w Elblągu i kibicowania drużynom podczas rozgrywek. Wejście na trybuny jest bezpłatne. Będzie możliwość spotkania Mariusza Czerkawskiego oraz otrzymania autografu. Dodatkowo poprowadzi on trening na lodzie z zawodnikami turniejowymi w przerwie po meczach grupowych.

Program turnieju:
- 11.45 – Ceremonia otwarcia
- 12.00 – 15.00 – Runda eliminacyjna
- 15.30 – 16.15 – Trening dla młodych hokeistów z Mariuszem Czerkawskim
- 16.45 – 18.15 – Runda finałowa
- 18.30 – Ceremonia zakończenia

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z rozgrywanym turniejem ślizgawki w sobotę, 30 listopada, nie odbędą się.

Tekst MOSiR, UKS Wikingowie