http://luka-finance.pl/

Elbląskie Zielone Pytanie – Lipiec 2019

Lipiec 11, 2019 09:44 22

W tym miesiącu rozstrzygnięcie czerwcowego Elbląskiego Zielonego Pytania. Kolejne Zielone Pytanie już we wrześniu – po przerwie wakacyjnej, a tymczasem życzymy udanych wakacji.

6 lipca obchodzimy Dzień Wypadów do Parku (Hop Park Day) to całkiem nowe i mało znane święto, ale chyba zgodzicie się, że warto je obchodzić i o nim pamiętać, podobnie jak o Dniu Leniwych Spacerów czy Dniu Gapienia się w Niebo. Dzień Wypadów do Parku obchodzimy w pierwszą sobotę lipca. Święto dedykowane jest przede wszystkim mieszkańcom miast. Oczywiście tym, którzy nie wyjechali na wakacje – ci, którzy leżą na plaży, jeżdżą na rowerach po polnych ścieżkach, albo chodzą po górach, mogą sobie spokojnie darować obchodzenie Dnia Wypadów do Parku i nikt nie będzie miał im tego za złe. Ale nam wszystkim, którzy spędzamy lipcowe weekendy w mieście też należy się coś od życia, a nie od dziś wiadomo, że bardziej relaksuje zieleń, słońce i śpiew ptaków niż całonocne imprezowanie, więc wypad do parku jest jak najbardziej pożądany.

W ubiegłym miesiącu Zielone pytanie brzmiało następująco: Czym jest pustynnienie? Z pośród nadesłanych odpowiedzi wylosowano zwycięzcę czerwcowej edycji – Panią Ewę, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi: Pustynnienie (desertyfikacja) – jest procesem degradacji środowiska w klimacie suchym, przy rocznej sumie opadów od 100-300mm., zwłaszcza na obrzeżach istniejących pustyń.

Ponadto w konkursie plastycznym pn. ELBLĄSKIE ZIELONE PYTANIE Junior w czerwcu, którego tematem przewodnim było hasło „Cztery Żywioły Ziemi…”, wyróżniono następujące prace uczniów:

Wyróżnienie: Natalia Osipczuk, SOWS Nr 2,

WYRÓŻNIENIE- Natalia Osipczuk SOSW nr 2

Wyróżnienie: Amelia Ginter, Szkoła Podstawowa Nr 6,

WYRÓZNIENIE- Amelia Ginter SP nr 6

Wyróżnienia: Collin Bryk, Szkoła Podstawowa Nr 6,

WYRÓŻNIENIE- Collin Bryk SP nr 6

Wyróżnienia: Eliza Pułtorak, Przedszkole Nr 34,

WYRÓŻNIENIE- Eliza Pułtorak P-le nr 34

Wyróżnienia: Julia Zimirowska, SOWS Nr 2

WYRÓŻNIENIE -Julia Zimirowska SOSW nr 2

Dziękujemy za odpowiedzi i przesłane prace. Gratulujemy!
Upominki znajdują się do odbioru
w Departamencie Ochrony Środowiska
Urzędu Miejskiego w Elblągu – pok. 242.