http://www.hotelgiuliana.com

Elbląskie chodniki zapiaszczone niczym plaża w Stegnie!

Kwiecień 16, 2018 16:39 55

Piękna, słoneczna pogoda dopisuje, co sprawiło, że w ostatni weekend wielu mieszkańców naszego miasta udało się na spacery, bądź rowerowe wycieczki. Tym bardziej że ostatnia niedziela była niehandlowa. Na tych, co zdecydowali się wybrać poza centrum miasta, czekała niemiła i niebezpieczna niespodzianka w postaci dużej ilości piachu.

Nadmiar piachu na chodnikach powoduje wiele zagrożeń, problemy z przyczepnością dla osób jadących rowerem lub na rolkach bądź po prostu oślepiający i drażniący oczy piasek, który unosi się przy podmuchach wiatru.

Dziwi fakt, że mimo iż od początku akcji sprzątania ulic minął już prawie miesiąc, to trasy takie jak ciąg pieszo-rowerowy do Krasnego Lasu, bądź ciąg przy Chrobrego, choć są jednymi z kluczowych, jeśli chodzi o turystykę rowerową w naszym mieście, to są do dziś w stanie, jakby śnieg stopniał dopiero wczoraj.

Zrozumiałe jest, że wszystkich chodników oraz ulic nie da się wyczyścić z dnia na dzień, ale czekanie z tak reprezentacyjnymi odcinkami na koniec, na pewno nie powinno mieć miejsca! Na sytuację tę zwrócił uwagę również Radny Robert Turlej, który zgłosił zanieczyszczenie ciągu prowadzącego do Krasnego Lasu do Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Czy interwencja przyniesie zamierzony skutek? Czy musi się wydarzyć nieszczęśliwy wypadek, spowodowany nieprzygotowaną do sezonu nawierzchnią, żeby ktoś zareagował?

Mamy nadzieję, że odpowiednie służby dbające o infrastrukturę naszego miasta, szybko doprowadzą ciąg przy ul. Fromborskiej, a także chodniki przy Bażantarni do właściwego stanu i możliwe będzie bezpieczne z nich korzystanie.

Nasza redakcja wyśle zapytanie do Urzędu Miejskiego, dlaczego prace porządkowe chodników trwają tak długo oraz co można zrobić, by ten sam problem nie pojawił się w przyszłym roku.