http://www.abiprint.pl/

Elbląski WOŚP po raz kolejny z rekordem. Zebrano ponad 421 tysięcy

Styczeń 14, 2019 13:45 55

Za nami kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 27 lat WOŚP gra w całej Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Wzorem lat poprzednich na ulicach Elbląga, trudno było nie spotkać kwestujących wolontariuszy na rzecz WOŚP, których licznie wspierali mieszkańcy.

Tegorocznemu finałowi w naszym mieście jak co roku towarzyszyło wiele atrakcji. Zawody offroadowe na Modrzewinie, bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” liczne koncerty. Na głównej scenie ustawionej na Starym Mieście wystąpili Konrad Pałasz, Blind Box, Młodzieżowy Dom Kultury, Paweł Marchel, Tomasz Steńczyk z zespołem, Baranovski / The Voice of Poland, Nie zabrakło oczywiście licznych licytacji, zarówno te internetowe jak i odbywające się na głównej scenę oraz w wielu z aż 52 sztabików.

Po raz kolejny padł rekord

Dzisiaj na stronie elbląskiego sztabu WOŚP pojawiła się informacja o tym, że po raz kolejny pobity został elbląski rekord, jeśli chodzi o zebraną kwotę.

„Kochani, zakończyliśmy już nasze aukcje internetowe. Dzięki Wam zebraliśmy zawrotną kwotę 33 546,55 zł. Dodatkowo w puszkach na chwilę obecną doliczyliśmy się kwoty 388033,55 zł Łącznie daje nam to zawrotną sumę 421 580,10 zł. Kolejny raz pokazaliśmy, że jesteśmy WIELCY, i za to Wam wszystkim WIELKIE DZIĘKI!!! – czytamy na Facebookowym profilu WOŚP Elbląg”

W zeszłym roku kwota przekazana na WOŚP wynosiła 386 903,14 zł, to około 35 tys. zł mniej niż w tym roku, także z roku na rok elblążanie biją rekordy we wspieraniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!