http://klinikapotocki.com

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza

Marzec 11, 2019 18:24 00

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba ( www.facebook.com/pdsj.elblag ) kontynuuje cykl tegorocznych prezentacji poświęconych szlakowi Camino de Santiago.

Camino de Santiago (europejski Szlak Kulturowy)) to sieć dróg oplatających Europę, a wszystkie one dążą do jednego celu, którym jest miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii. Część tego szlaku przebiega przez Elbląg – to Pomorska Droga św. Jakuba. Pomorska Droga zaczyna się w Kretyndze na Litwie, biegnie przez Rosję, wkracza do Polski na wysokości Braniewa i dalej przez Elbląg, Gdańsk, Lębork, Koszalin, Szczecin dochodzi do Rostocku w Niemczech, gdzie łączy się z kolejnymi Drogami św. Jakuba, zmierzając do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

baner 2

Na drugie spotkanie w 2019 roku zapraszamy 13 marca (środa) o godz. 18 do Ratusza Staromiejskiego. Będzie to prezentacja elbląskiej archeolog Grażyny Nawrolskiej pn. „Archeolog na szlaku Camino de Santiago”. Przekonamy się, że Camino de Santiago to nie tylko radość z wędrowania i dojścia do celu (Santiago de Compostela), ale również możliwość podziwiania pięknych zabytków, świadków historii Europy.

Szczegóły wydarzenia w linku www.facebook.com/events/543766316112585/

Serdecznie zapraszamy na nasze spotkanie.

Tamara Frączkowska

w imieniu Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba