Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza

Maj 11, 2018 07:28 43

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi zaprasza na spacer z Braniewa do Fromborka. Trasa ta wynosi około 16 km. Najbliższa wyprawa odbędzie się 12 maja.Wycieczki zaplanowane są w różnych terminach. Z Elbląga do Braniewa można dojechać autobusem.

Już od IX w. po Europie organizowane są piesze wędrówki Camino de Santiago, czyli Droga św. Jakuba. Jest to pierwszy Europejski Szlak Kulturowy, który został ogłoszony przez Radę Europy w 1987 roku. Trasa Camino prowadziła do Santiago de Composela – na miejsce, gdzie pogrzebano apostoła św. Jakuba. Wędrówki do tego wyjątkowego miejsca są organizowane po dzisiaj w Hiszpanii.

W związku z tym, że nie każdy ma możliwość pojechania do Hiszpanii, organizatorzy zapraszają 12 maja na pierwszą wędrówkę z cyklu NASZ MAŁE CAMINO, która nawiązuje do początków z IX w. Pierwsza trasa będzie prowadziła z Braniewa do Fromborka – Pomorską Drogą św. Jakuba. Każdy z obecnych otrzyma bezpłatnie Paszport Pielgrzyma Pomorskiej Drogi!

Warto, a nawet trzeba włożyć wygodne buty, zabrać do plecaka odpowiednią ilość wody i jedzenia, oraz okulary słoneczne, czapki, kapelusze. Z powrotem można wrócić autobusem z Fromborka do Braniewa.

Organizatorzy zapowiedzieli, że to pierwsza z tego typu zaplanowanych wędrówek. Łącznie wraz z uczestnikami zamierzają przebyć pieszo ok. 125 km!

Z Elbląga do Braniewa można dojechać autobusem, który zatrzymuje się przy:

- Pętli autobusowej (dworzec)

- Orzeszkowej,

- Nowowiejskiej,

- Królewieckiej

- Dąbrowa Kolonia

Do Braniewa dojedziemy na godzinę 8:30. Z Fromborka również możemy wrócić autobusem.

Zabierajcie ze sobą znajomych, rodzinę, przyjaciół i ruszajcie!