http://klinikapotocki.com

Elbląska Liga Tańca wraca po wakacjach

Wrzesień 18, 2019 12:09 09

Po zasłużonym letnim wypoczynku uczniowie trzech elbląskich szkół wracają na sale gimnastyczne, by ćwiczyć taniec towarzyski w ramach Elbląskiej Ligi Tańca.

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie, w ramach którego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego, ucząc się podstawowych kroków tańców standardowych i łacińskich. Po wakacyjnej przerwie powrócili do nauki.

- Dzieci z chęcią powróciły na zajęcia – mówi Anna Czyżyk, instruktorka tańca. – Na pierwszym spotkaniu przypomnieliśmy sobie choreografie sprzed wakacji i muszę przyznać, że dzieci dużo pamiętają.

baner 750

Zadanie rozpoczęło się w marcu tego roku i potrwa do grudnia. Jego zwieńczeniem będzie turniej, na którym uczestnicy Elbląskiej Ligi Tańca zaprezentują swoje umiejętności przed komisją sędziowską. Komisja przyzna punkty za występ, a para, która uzyska ich najwięcej, zdobędzie tytuł Mistrzów Elbląskiej Ligi Tańca. Najlepsi zostaną uhonorowani medalami, a wszyscy uczestnicy projektu otrzymają dyplom i upominek.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy wsparciu finansowy Urzędu Miasta w Elblągu.