https://dragondeweloper.pl/

Elbląg ponownie stanie się stolicą tańca!

Wrzesień 19, 2019 10:05 10

Już 11 października oczy tanecznego świata znów zwrócone będą na Elbląg. To w naszym mieście odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

- Kiedy w 2000 roku przygotowywaliśmy się do pierwszej edycji Turnieju „Baltic Cup”, wiedzieliśmy, że to impreza z ogromnym potencjałem – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – Przez wszystkie lata dokładaliśmy wielkich starań, aby „Baltic Cup” rozrastał się, zmieniał formułę, poszerzał ofertę zarówno dla tancerzy jak i dla widzów. Dzięki ogromnej pracy wielu ludzi można z całą stanowczością powiedzieć, że Festiwal „Baltic Cup” jest dziś jednym z największych wydarzeń tanecznych w Polsce i Europie Północnej- dodał Antoni Czyżyk.

Wyrębek)
O randze i popularności Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” świadczy fakt, że podobnie jak w poprzednich latach i w tym roku zgromadzi on pary taneczne z całego świata, w różnym wieku i na różnym etapie kariery sportowej. Co ważne, tegorocznej edycji MFT „Baltic Cup” towarzyszyć będą otwarte mistrzostwa Polski – 25. Polish Open Championships, które już po raz trzeci odbywać się będą w ramach „Baltic Cup”. W mistrzostwach tych mogą wziąć udział także pary spoza naszego kraju. Na parkiecie w hali sportowo-widowiskowej MOSIR przy Al. Grunwaldzkiej będzie można podziwiać dzieci, pary młodzieżowe, dorosłych oraz seniorów. Zaprezentują się oni w tańcach standardowych i latynoamerykańskich przed uznaną, międzynarodową komisją sędziowską.

- Aspekt sportowy Festiwalu jest dla nas bardzo istotny – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, prezes Stowarzyszenia „Jantar”. – Dlatego podczas każdej edycji „Baltic Cup” gwarantujemy zawodniczkom i zawodnikom biorącym udział w turnieju najlepszą z możliwych obsad sędziowskich. W tym roku startujących oceniać będzie kilkudziesięciu zagranicznych i polskich sędziów – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur.

20. edycja „Baltic Cup” będzie obfitować w pary taneczne stanowiące europejską czołówkę, ponieważ podczas Festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Standard i Latin. Warto dodać, że tej rangi turnieje, czyli World Open, w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym, mogą odbyć się w danym kraju w ciągu rokutylko dwa. To, że zawody tej rangi odbywają się właśnie w Elblągu, stanowi ogromny powód do dumy.

W tym roku, już po raz drugi, podczas Festiwalu rozgrywany będzie turniej dla dzieci pod auspicjami Dance Sport Europe, czyli Europejskiej Federacji Tańca – będzie to Grand Prix Europy Par Dziecięcych (DSE Children European Grand Prix), ogólnoeuropejska seria wysokich rangą turniejów rankingowych.

- Dance Sport Europe to europejska agenda World Dance Sport Federation (WDSF) – wyjaśnia Antoni Czyżyk, który jest także wiceprezesem WDSF ds. Rozwoju. – Są to zawody stanowiące część ogólnoeuropejskich serii wysokich rangą turniejów rankingowych skierowanych do najlepszych par dziecięcych.

20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca “Baltic Cup” będzie niebywale atrakcyjnym wydarzeniem dla zgromadzonej na trybunach publiczności. Stało się już tradycją turnieju, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów najlepsi zawodnicy tańczą do muzyki na żywo, granej przez Orkiestrę Filharmonii z Grodna pod kierownictwem Borisa Myagkova, znanej z największych turniejów tańca na świecie. Podczas gali wieczornej w sobotę i niedzielę nie zabraknie również pokazów artystycznych.

Dlatego zachęcamy do zakupu biletów w przedsprzedaży na Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”. Sprzedaż już trwa. Do 8 października włącznie lub wyczerpania ilości promocyjnych wejściówek – przygotowaliśmy ich 500 sztuk – bilety kosztują 25 zł od osoby. Promocja dotyczy tylko biletów kupowanych w kasie CSE „Światowid” na miejscu.
Bilety można kupić w kasie Kina Światowid przy placu Jagiellończyka lub zarezerwować i kupić on-line na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl. Bilety dostępne będą także podczas trwania Festiwalu w kasie hali sportowo-widowiskowej MOSIR przy Al. Grunwaldzkiej.