http://www.abimex.pl/

Elbląg Czyta Dzieciom z Policjantami

Lipiec 20, 2013 15:28 37

W przyszłym tygodniu obchodzimy Święto Policji. Również Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych razem z elbląskimi Policjantami przygotowują atrakcje dla najmłodszych. W niedzielę 28 lipca zapraszamy na czytankę do Ratusza Staromiejskiego, którą tym razem rozpoczniemy wyjątkowo o godzinie 14. Po czytance przejdziemy wspólnie do Tawerny Tortuga przy Bulwarze Zygmunta Augusta, gdzie na otwartej przestrzeni dzieci będą mogły spróbować swoich sił w mini rekrutacji policyjnej.

„Kodeks Małego Policjanta” – to hasło, które będzie nam towarzyszyć na niedzielnym spotkaniu. Dzieci dowiedzą się, jakimi cechami i postawami powinien wyróżniać się funkcjonariusz Policji. Pomogą w tym historie zawarte we fragmentach książek i opowiadań, które będą czytać sami stróże prawa.

- Chcemy, żeby dzieci nabierały zaufania do policjantów i nie bały się ich. Będziemy podkreślać, że to funkcjonariusze zaufania publicznego. Najmłodsi powinni mieć taki wskaźnik pewnych wartości, którymi kieruje się każdy policjant, wiedzieć, czym się zajmuje – mówi Katarzyna Ciszewska-Wojtas ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych.

Pierwsza część poświęcona czytaniu, będzie prowadzona przez Komendanta oraz funkcjonariuszy elbląskiej Policji. Spotykamy się w Ratuszu Staromiejskim, tym razem wyjątkowo o godzinie 14:00. Druga część to atrakcje na wolnym powietrzu. Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i Policja w Elblągu przygotują mini tor rekrutacji policyjnej dla dzieci. Ta część odbędzie się przy Tawernie Tortuga (Bulwar Zygmunta Augusta, Terminal Żeglugi), od godziny 15. Przejdziemy tam wspólnie, po czytance w Ratuszu Staromiejskim. – Mini rekrutacja będzie do pokonania w odpowiednim czasie, który będzie mierzony. Na każdego wytrwałego uczestnika, który przejdzie cały tor przeszkód, będzie czekał dyplom, jakaś niespodzianka. Będą również inne atrakcje przygotowane przez elbląską Policję, m.in. pokazy policyjnego sprzętu, pokazy tresury psów służbowych, konkursy dla najmłodszych, prezentacja bezzałogowego śmigłowca filmującego, pokazy ratownictwa medycznego. Zapraszamy serdecznie całe rodziny. – dodaje podinsp. Piotr Cioła, Naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń.


Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych