http://klinikapotocki.com

EKS Start Elbląg to droga do wielkiej kariery. Paulina Uścinowicz przechodzi do znanego duńskiego klubu

Lipiec 15, 2019 18:05 01

Paulina Uścinowicz przyszła do EKS Start Elbląg z Arka Gdynia. Gra w elbląskim klubie oraz powołanie do kadry reprezentacji Polski otworzyły przed młodą rozgrywającą drzwi do wielkiej kariery. W sezonie 2019/2020 Paulina zagra w duńskim Kobenhavn Hanbold, niedawnym mistrzu Danii gdzie w kadrze grają kadrowiczki ze Szwecji, Danii czy Norwegii. Jak ocenia pobyt w Elblągu i jak widzi swoją przyszłość w zagranicznym klubie?

Jak wspominasz życie w Elblągu, przeniosłaś tu się z Gdańska?

W Elblągu mieszkało mi się bardzo dobrze. Może to trochę mniejsze miasto niż Gdańsk, z którego pochodzę i naprawdę znacząco się od niego różni, ale przez ten rok było naprawdę fajnie. Myślę, że sporo się nauczyłam, chociażby pod względem organizacji codziennego dnia. Studiuję w Gdańsku, niby nie jest to jakaś ogromna odległość, ale mieszkanie i studiowanie w dwóch innych miastach naprawdę do łatwych nie należy. Poznałam tu wiele nowych osób. Mimo tego, że byłam tu krótko, bardzo dobrze będę wspominać ten rok i poznanych elblążan.

Skąd pomysł akurat na wyjazd do Danii?

Kontrakt w Elblągu mi się skończył i zdecydowałam się na zmianę barw klubowych. Dostałam propozycję z Danii i myślę, że jest to bardzo wielka szansa na kolejny krok w mojej karierze. Klub, do którego idę, podjął decyzje o odmłodzeniu składu. Do wielu znanych zawodniczek zakontraktował też kilka młodych, w tym mnie. Trener, który prowadzi tą drużynę, planuje połączyć doświadczenie z młodością. Liga jest zdecydowanie silniejsza niż polska, opiera się na wielu bardzo znanych zawodniczkach z różnych krajów Europy. Kopenhaga przez ostatnie lata utrzymywała się w czołówce tabeli. Na dodatek jest spora szansa, że będziemy również występować w Pucharze EHF, tak więc będę miała jeszcze większą szansę na zbieranie doświadczenia. Szczerze mówiąc, to czego chcieć więcejǃ Wierzę, że to bardzo dobry kierunek i będę tam miała dużą szanse rozwoju.

Jak oceniasz miniony sezon w wykonaniu EKS Start Elbląg?

Myślę, że ubiegły sezon ze Startem Elbląg był bardzo ciężki. Pierwsza runda była okresem, w którym jeszcze poznawałyśmy siebie i nie wszystkie wyniki były takie jakich byśmy oczekiwały. W drugiej rundzie mnie niestety wykluczyła kontuzja, ale dziewczyny naprawdę radziły sobie dużo lepiej. Czwarta lokata to zadowalający wynik. Wiadomo, że był apetyt na więcej. Brąz, tak naprawdę, uciekł nam bodajże 2 kolejki przed końcem rozgrywek. Jakby nie patrzeć jest to powtórka z poprzedniego sezonu, a zwróćmy uwagę, że kilka znanych nazwisk opuściło ten zespół. Biorąc pod uwagę wszystkie kontuzje i problemy kadrowe, z jakim musiałyśmy się zmierzyć podczas tego sezonu, powinnyśmy być zadowolone z tego co udało nam się wspólnie osiągnąć.

Cieszę się, że miałam okazję przez rok reprezentować barwy tego klubu i poznać tak wiele osób. Stworzyliśmy naprawdę fajny zespół i będę bardzo dobrze wspominać ten czas.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w nowym klubie

logo-czarne