http://www.abiprint.pl/

Edukacja filmowa w Kinie Światowid

Maj 15, 2019 21:19 13

Jesteś nauczycielem i chcesz zainteresować uczniów sztuką filmową? A może jesteś rodzicem i uważasz, że twoje dziecko za mało czerpie przyjemności z nauki? Połącz przyjemne z pożytecznym i zapisz klasę na cykl zajęć w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Światowid!

Program przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, skierowany jest do szkół oraz przedszkoli i ma na celu przygotowanie młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru filmowych dzieł. Polega on na tym, że uczniowie wraz ze swoim nauczycielem przychodzą raz w miesiącu do kina (od października do kwietnia), gdzie czeka ich multimedialna prelekcja poświęcona konkretnym zagadnieniom oraz seans filmowy. Po obejrzeniu filmu uczniowie mogą wziąć udział w dyskusji. Dodatkowo nauczyciele dostają materiały dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach szkolnych tj. informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów itp.

baner 750

Udział w programie NHEF to doskonały pomysł na uatrakcyjnienie szkolnych zajęć poprzez pracę z materiałami audiowizualnymi. Uczniom zostają przedstawione filmy wartościowe pod względem artystycznym i poznawczym, nowości oraz tytuły należące do kanonu polskiej i światowej kinematografii. Poza tym lekcje w kinie stanowią doskonałe przygotowanie do odbioru tekstów kultury i omawiania nowych zagadnień z zakresu wielu dziedzin i przedmiotów. Dodatkowo prezentowane obrazy rozbudzają ciekawość świata, pomagają w rozwijaniu zainteresowań i kompetencji u ucznia, zachowując przy tym program zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Każda grupa wiekowa może uczestniczyć w cyklu dopasowanego do konkretnego etapu edukacyjnego:

- przedszkole – CHODZĘ DO KINA

- szkoła podstawowa klasy I-III – FILMOWI BOHATEROWIE

- szkoła podstawowa klasy IV-VI – KINO WSPÓŁCZESNE

- szkoła podstawowa klasy VII -VIII – DOJRZEWANIE W KINIE

- szkoła ponadgimnazjalna – TRUDNE TEMATY oraz FILMOWA HISTORIA POLSKI

Żeby zapisać uczniów na cykl, wystarczy do 4 października wypełnić formularz online. Link znajdziecie na stronie internetowej Kina Światowid. Bilet na jedno takie spotkanie kosztuje 10 zł, chociaż lepiej wykupić karnet na wszystkie lekcje. Koszt takiego karnetu to 35 zł dla przedszkolaków i 49 zł dla ucznia szkoły podstawowej i ponadgimnazjalnej. Nauczyciele biorą udział w zajęciach nieodpłatnie. Istnieje też możliwość sfinansowania karnetu dla osób w trudnej sytuacji materialnej (maks. 2-3 osoby z klasy).

Joanna Meryk