luka vision

Dzisiaj Święto Pizzy! A Ty jaką zamówisz?

Luty 9, 2019 09:20 57

Prosty przysmak z Neapolu stał się już znany niemalże na całym świecie. Niektórzy nie przeżyliby wręcz tygodnia bez kawałka pizzy. Ktoś kiedyś powiedział, że pizza jest jak dobry zespół rockowy – liczy się doskonały skład i wyśmienite kawałki. A Ty jakie składniki sobie dzisiaj dobierzesz? Zobacz jakie oferty przygotowały miejscowe pizzerie i restauracje.

Kolebką pizzy był Neapol, gdzie na początku XVIII w. zaczęto ją wypiekać. Wtedy była skromnym posiłkiem zazwyczaj dla ubogich, sprzedawanym na ulicy. Powstała nawet pewna opowieść, o tym jak król Ferdynand I (1751-1825) prawdopodobnie wymykał się w przebraniu prostego człowieka do biednych dzielnic Neapolu. Robił to, ponieważ tak bardzo rozsmakował się w pizzy. Jego żona jednak stanowczo sprzeciwiała się temu zwyczajowi.

baner 2

Gdyby Ferdynand żył w naszych czasach, mógłby bez przeszkód dogadzać swemu podniebieniu, bez niepotrzebnego maskowania. Obecnie we Włoszech wypieka się około 8,8 mln ciast pizzy dziennie! Kto by pomyślał, że pizza stanie się przysmakiem znanym w całej Europie i świecie!

Skoro pizza jest jak dobry zespół rockowy – czyli liczy się doskonały skład i wyśmienite kawałki, to czas dobrać swoje ulubione składniki i złożyć zamówienie! W Święto Pizzy, podobnie jak w Tłusty Czwartek, nie można przepuścić okazji by na jeden dzień zapomnieć o liczeniu kalorii :)

Warto pamiętać, że z tej okazji niektóre pizzerie i restauracje przygotowały ciekawe promocje i można zjeść swoją ulubioną pizzę po niższej cenie albo odwiedzić jakąś nową pizzerię. Warto skorzystać :)