luka vision

Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż – Seniorzy przypomnieli sobie chwile młodości

Styczeń 16, 2013 23:30 08

Już wkrótce złożymy życzenia naszym ukochanym Babciom i Dziadkom. Tymczasem specjalnie dla nich w środę 16 stycznia w Bibliotece Elbląskiej w Sali Rycerskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się święta. Atrakcji nie brakowało, a pokolenia młodsze i starsze dostarczyły niebywałych emocji i artystycznych fajerwerków. Największą atrakcją spotkania była prezentacja strojów i fryzur z lat 60-tych przygotowana przez uczennice z Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu.

Młodzież i Starsi stworzyli cudowne show.

Trzeba przyznać iż akademie z starych czasów odeszły w niepamięć. Potwierdzeniem jest środowa akademia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka zorganizowana w Bibliotece Elbląskiej na Św. Ducha w Sali Rycerskiej. Wszyscy organizatorzy i goście po brzegi wypełnili Salę Biblioteki. W pierwszych rzędach znaleźli się m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta w tym v-ce Prezydent Pani Grażyna Kluge, dyrektorka UTWiON Pani Iwona Orężak czy dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu Pan  Romuald Mackojć. Nie zabrakło też oczywiście seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, osób z Klubu Seniora czy mieszkańców DPS „Niezapominajka” oraz zaproszonych Babć i Dziadków.

Akademia była przygotowana i dopięta na ostatni guzik i czuć było w niej polot młodzieńczej fantazji. Na scenie bowiem dominowały dzieci i młodzież, którzy dostarczyli swoim ukochanym Babciom i Dziadkom istnie odlotowe show, z muzyką, życzeniami i wybiegiem modelek z lat 60-tych.

Na początek wystąpiły dzieci z Szkoły Podstawowej nr. 11 i Szkoły Podstawowej nr. 1. Mimo iż dla maluchów zapewne mogły to być pierwsze występy przy tak licznej publiczności to obyło się bez żadnych pomyłek a dzieci czuły się na scenie fantastycznie, z czego dumne były szczególnie zgromadzone Babcie.

Żadnej tremy nie czuły natomiast uczennice z Centrum Kształcenia Praktycznego, które przygotowały dla seniorów istny powrót do przeszłości. Mogliśmy bowiem zobaczyć kreacje i fryzury lat 60-tych zaprezentowane przez uczennice szkoły. Tu poruszyła się też męska część sali, Panie natomiast przypomniały sobie swoje szkolne czasy gdy rozkochiwały w sobie swoich mężów. Podziwów nie było końca.

Publiczność miała też okazję posłuchać ciekawych wykonań utworów z dawnych lat, m.in. „Już taki jestem zimny drań” Mieczysława Fogga, ”Pamiętasz była jesień” Sławy Przybylskiej czy ”Ja się boję sama spać” Kaliny Jędrusik.

Na sam koniec nie mogło zabraknąć pełnych humoru Pań z kabaretu „Ale babki” z UTWiON. Utalentowane Panie pokazały młodzieży iż dobrą formę sceniczną można utrzymywać cały czas.

Organizatorom i wszystkim artystom tego dnia należą się słowa uznania choć największą nagrodą był tego dnia uśmiech Babci i Dziadka.

Red.