http://www.zadwornyassistance.pl

Dumna, Bogata Polska bez zbędnej biurokracji …. poznaj wizję Janusza Korwina-Mikke

Październik 11, 2019 21:58 35

Janusz Korwin-Mikke od 1989 roku to lider prawdziwych wolnorynkowych formacji politycznych. Szczególną sympatię i poparcie znajduje wśród młodego pokolenia oraz licznej grupy Polonii na emigracji, która nie dała rady żyć w Polsce z nadmiernym opodatkowaniem, składkami ZUS i rozrośniętą biurokracją wybierając kraje, gdzie obywatel z niskimi i średnimi zarobkami może żyć godnie, np. USA czy Wielka Brytania. Poznajmy wizję i plany na Polskę Janusza Korwina- Mikke, które przybliżą Polaków do bogactwa.

Panie Januszu, skoro mamy rozmawiać o bogactwie Polaków zacznijmy więc od gospodarki. Jest Pan zwolennikiem likwidacji podatku dochodowego. Dlaczego to tak ważne?

Podatki dochodowe, przychodowe, obrotowe oraz od kupna-sprzedaży, to grzywna za dobrą pracę. To mógł wymyślić tylko kompletny idiota albo socjalista. Jeśli już, to trzeba by karać podatkiem tych, co zarabiają mało– co by ich skłoniło do podwyższania kwalifikacji, by zaczęli zarabiać dużo. Ale, oczywiście, każdy taki podatek jest niedopuszczalny choćby dlatego, że w normalnym państwie rząd nie ma prawa wiedzieć, ile kto zarabia– bo to stwarza dla urzędników pokusę, by tę wiedzę wykorzystać.

Wyrębek)

Sporym kłopotem Polaków jest zakup pierwszej nieruchomości. Wielu bierze kredyty bankowe na zakup nieruchomości na 30 lat i dodatkowo dla Skarbu Państwa musi zapłacić jeszcze tzw. podatek od wzbogacenia (2 % od kupowanej nieruchomości). Czy chciałby Pan to zmienić?

Tak, jak wspomniałem wcześniej, nie powinno być podatków od kupna-sprzedaży. Ceny są potwornie zawyżone z powodu podatków. Podatek płaci rolnik, młynarz, piekarz, sklep, ci co wożą zboże, mąkę i chleb… A wszystko to jest doliczone do ceny chleba! Z mieszkaniami jest dużo gorzej…

Panie Januszu, wielu Polaków, pyta z czego w takim razie utrzyma Pan wojsko, policję oraz urzędników? Mam rozumieć, że liczy Pan na wpływy, np. z podatku VAT? Obecnie w Polsce VAT wynosi 23 % , minimalny wymagany przez Unię Europejską to 15 %. Czy moglibyśmy obniżyć VAT do takiej wartości.

Każdy podatek jest złem, VAT jest dużym złem, ale mniejszym, niż PIT, CIT i PTU. Trzeba zlikwidować PIT, CIT i PTU – i zobaczyć, czy można obniżyć VAT do 15%? Moim zdaniem likwidacja tych podatków spowoduje drastyczny wzrost wpływów z VAT (parę milionów firm zza granicy zarejestruje się w Polsce, by nie płacić podatków dochodowych…)- ale gdyby trzeba było podwyższyć VAT do 25%, to i tak byłoby to BARDZO opłacalne. Wszystko dlatego, bo znika konieczność rozliczania podatków dochodowych.

Ostatnio Prezes Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość zaproponowali Polakom aż 4000 brutto pensji minimalnej. Dla pracodawców oznacza to, że muszą zapłacić 1 pracownikowi ok. 4800 złotych. Czy to spowoduje likwidacje małych i średnich polskich firm oraz wzrost bezrobocia wśród pracowników najmniej wykwalifikowanych?

Nie. Ludzie zaczną zatrudniać pracowników fikcyjnie, np. na ćwierć etatu za 1000 złotych…

W Polsce kwota wolna od podatku wynosi zaledwie 3091 złotych. Oznacza to, że każdy zarabiający powyżej tej kwoty zaczyna płacić podatki. Dla przykładu, w afrykańskiej Botswanie kwota wolna od podatków wynosi 12 932 złotych, Filipinach 17 900 złotych, Indiach 29 791 złotych, Niemczech 39 075 złotych, a Wielkiej Brytanii 59 748 złotych. Dlaczego polscy obywatele są gorsi od afrykańskiej Botswany czy Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie emigruje większość Polaków? Czy chciałby Pan to zmienić?

Tak. Każdy kto zarabia mniej niż 40 milionów miesięcznie powinien być zwolniony z podatku dochodowego. A tak w ogóle: przecież mamy w programie zlikwidować podatki dochodowe –wtedy „problem kwoty wolnej od podatku” znika, jak 99% „problemów socjalistycznych”.

Gospodarka to nie wszystko. A co ze sprawami światopoglądowymi? Co Pan sądzi o ruchach LGBT? Przecież do tego, by dowiedzieć się o stanie zdrowia swojego partnera wystarczy zwykłe upoważnienie, a do odziedziczenia majątku zwykły testament. O co więc chodzi środowiskom LGBT skoro wszytko jest tak proste w świetle polskiego prawa?

Chodzi o ośmieszenie rodziny i demontaż „patriarchalnego systemu”.

Młodzi ludzie zawsze robili rewolucje. Gdyby nie młodzi ludzie walczący z władzą na ulicach, dalej tkwilibyśmy w czasach PRL. Teraz młodzi liczą na wolnorynkowe reformy. Czy młode pokolenie, ich rodzice oraz babcie i dziadkowie, którzy zagłosują na Konfederację mogą liczyć, że po raz pierwszy od 1989 roku dokonamy kolejnego skoku cywilizacyjnego, a Konfederacja obojętnie w jakiej koalicji będzie stać po stronie swoich głównych ideałów?

Tak, jestem tego pewien.

Na koniec rozwiejmy wszystkie wątpliwości o których zawsze mówią wielkie media. Czy dobrzy urzędnicy mają się czego obawiać czy też raczej jest Pan zwolennikiem pozostawienia ambitnych urzędników z wyższymi pensjami a likwidacją urzędników, którzy są bo są…. Kobiety? Co chce Pan im zagwarantować…

20 lat temu ukazała się książka składająca się z 11 wywiadów z najbogatszymi ludźmi w USA. Kariera WSZYSTKICH zaczęła się od tego, że wywalono ich z urzędniczej posady. Gdyby nie to, nadal byliby na urzędniczej pensji… Znam wielu takich i w Polsce.

Kobiety? Z reguły pensja kobiety po odjęciu podatku równa się podatkowi, jaki płaci mąż. Gdyby mężów nie rujnować podatkami, zdecydowana większość kobiet wybrałaby wygodną pracę w domu. Ale jeśli któraś z Pań będzie chciała pracować, nawet na pięciu etatach– to proszę bardzo: chcącemu nie dzieje się krzywda…

Dziękujemy za rozmowę i życzymy realizacji planów o Bogatej Polsce

——————————————————————————————–

Notka biograficzna

Janusz Ryszard Korwin-Mikke (ur. 27 października 1942 w Warszawie)

Polski polityk, publicysta i filozof.

DZIAŁALNOŚĆ POLITYCZNA:

Poseł na Sejm I kadencji (1991-1993) – proponował m.in. zakaz uchwalania budżetu Państwa z deficytem, czyli nie zadłużania przyszłych pokoleń Polaków, zgłosił projekt przeprowadzenia w Polsce lustracji osób pełniących państwowe stanowiska

Poseł Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (2014-2018) – dobrowolnie zrzekł sie mandatu by lepiej zająć się sprawami krajowymi

Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 1995, 2000, 2005, 2010 i 2015.

Założyciel i prezes:

Unia Polityki Realnej (1990–1997, 1999–2002)

Wolność i Praworządności (2009–2011)

Kongres Nowej Prawicy (2011–2015)

KORWiN (od 2015)

Jeden z liderów federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość (od 2019)

PUBLICYSTYKA:

W kilku tysiącach artykułów i felietonów oraz swojej karierze politycznej konsekwentnie prezentuje program wolności gospodarczej i konieczności powrotu do tradycyjnych wartości. Autor książek: “Historia i zmiana” (cztery wydania podziemne), “Prowokacje”, “Ratujmy Państwo” (Wyd. Prawnicze), “Nie tylko o Żydach” (Oficyna Liberałów), “Vademecum ojca” (Wyd. “PANTA”), “Rząd rżnie głupa” (wyd. “Lucullus”, wybór przemówień w Sejmie), “U progu Wolności” (“Lucullus”), “Wizja Parlamentu w nowej Konstytucji” (Wydawnictwo Sejmowe), “Zastanawiająca Tęsknota”, “Kara śmierci”, “Niebezpieczne Ubezpieczenia” “Rok 2007″,”Ekonomikka”, “Dekadencja” “Naprawić Polskę – No problem”, oraz (wydane pod ziemią: “Ubezpieczenia”, “Rzecz o Podatkach”, “Honor, Prawda, Sprawiedliwość”. “Historia i Zmiana”.

Pisze m.in. w dzienniku “SuperExpress” oraz tygodnikach: “Najwyższy CZAS!”( http://www.nczas.com), “ANGORA”, “Uważam Rze”

HOBBY:
Szachy, tenis, ping-pong, brydż, bilard, GO, warcaby – Mistrz Krajowy w brydżu, współautor (z mistrzem świata Andrzejem Macieszczakiem) czterech książek oraz autor zbioru felietonów ,,Pewnego razu…”, okresami zawodowy brydżysta, członek Kadry Narodowej.

— Sfinansowano ze środków KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ —