https://dragondeweloper.pl/

Dramat pracowników WARBUSA w Elblągu – pracownicy bez wypłat. Co zrobi miasto?

Lipiec 18, 2019 10:08 47

W ubiegłym dniu późnym wieczorem elblążan obiegła informacja o tym, że przewoźnik autobusowy WARBUS wycofuje się z dnia na dzień z obsługi połączeń autobusowych w naszym mieście. O tym fakcie poinformowani zostali pracownicy firmy WARBUS w Elblągu, którzy co gorsza od pewnego czasu nie otrzymują już wynagrodzeń za swoją pracę. Czy miasto ma plan jak im pomóc?

Co z kierowcami autobusów i innymi firmy WARBUS w Elblągu? Kiedy otrzymają swoje pensje

W dniu wczorajszym Zarząd Komunikacji Miejskiej poinformował o tym, że od 18 lipca wystąpią poważne utrudnienia na kursach linii 10,11,13,17,30 i 31 w związku z wycofaniem się firmy WARBUS z działalności w Elblągu.

http://www.bogatyelblag.pl/warbus-zaprzestaje-swiadczenia-uslug-przewozowych-na-terenie-elblaga-od-jutra-mozliwe-problemy-na-liniach-nr-10-11-13-17-30-i-31,100257.html

baner 2
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu Spółka z o.o. informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 17 lipca 2019 r. około godziny 19.15 otrzymaliśmy informację od Dyrektora elbląskiego oddziału spółki WARBUS, że z dniem jutrzejszym zaprzestają świadczenia usług przewozowych na terenie Elbląga. Informacja ta została następnie potwierdzona pisemnie przez Prezesa Zarządu WARBUS sp. z o.o. W związku z powyższym od jutra, 18 lipca wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej, na liniach obsługiwanych przez spółkę WARBUS tj. nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31.

ZKM prowadzi działania mające na celu zminimalizowanie skutków zaistniałej sytuacji, aczkolwiek bardzo późne przekazanie informacji uniemożliwia nam całkowitą eliminację problemów. Na części linii pojawią się autobusy zastępcze (podmiejskie) z nietypową kolorystyką i niepełnym oznakowaniem. Linie 30 i 31 zaczną funkcjonować od około godziny 12. Kolejne informacje zamieszczane będą na bieżąco na naszej stronie tj. zkm.elblag.com.pl

Za zaistniałą sytuację przepraszamy i zapewniamy, że dołożymy wszystkich starań, komunikacja jak najszybciej powróciła do normalnego funkcjonowania.”- czytamy w komunikacie.

Ponadto z portalu elblag24.pl wiemy, że firma WARBUS może mieć spore kłopoty gdyż swoją działalność zaprzestaje również w Lublinie i Obornikach – pisze Kurier Lubelski.

http://elblag24.pl/kryzys-w-komunikacji-miejskiej-warbus-sie-wycofuje/

Szokujący komunikat Michała Góreckiego – martwi się o nietypową kolorystykę autobusów zastępczych a nie wspomina nic o problemach pracowników WARBUSA

W komunikacie wydanym przez ZKM, który wysłał Michał Górecki (Kierownik Sekcji  Organizacji Przewozów) zaskakującym jest, że w trudnej sytuacji do jakiej doszło pisze się w komunikacie o nietypowej kolorystyce autobusów zastępczych a nie wspomina nic o kierowcach i innych pracownikach firmy WARBUS, którzy przeżywają poważny dramat życiowy.

Jak udało nam się dowiedzieć  i zweryfikować pracownicy elbląskiej części firmy WARBUS nie otrzymali do tej pory zapłaty za pracę za umowy o pracę za miesiąc czerwiec. Pracownicy na umowach zlecenia nie otrzymali środków za miesiące maj i czerwiec.

Miasto tłumaczy się mieszkańcom, że dokonuje wszelkich starań by usprawnić działanie komunikacji miejskiej. Warto by władze miasta oraz Radni i władze zarządu komunikacji miejskiej zajęły się tematem najważniejszym czyli pracownikami bez wypłat, którzy nie wiedzą co mają robić i kiedy otrzymają swoje środki. Rodziny kierowców i innych pracowników WARBUSA zostali bez środków do życia, z opłatami, kredytami bankowymi i innymi problemami życiowymi. Po dziś dzień nie mają informacji czy mają przejść do pracy do innego elbląskiego przewoźnika czy też szukać pracy np. w Trójmieście?

Co dalej w tej sprawie spytamy się władz miasta oraz mamy nadzieję, że znajdą się Radni, którzy mimo wakacji zajmą się pilnie problemem pracowników WARBUSA.

Red.