http://maradbudownictwo.pl/

Dobry i troskliwy Ojciec nie chce przenosić długów na swoje dzieci. Nie róbmy z elblążan idiotów …

Wrzesień 7, 2018 17:53 34

Czego wymagamy od naszych Ojców i zazwyczaj głowy całej rodziny? Odpowiedzialności, uczciwości, zdolności przyznania się do błędu, uczenia poprawnych zasad życiowych i tego, że często jako jedyny w domu potrafi powiedzieć NIE gdy nasze oczekiwania są zbyt duże i ponad stan materialny rodziny. A jak to jest w Elblągu i głową naszego miasta? Czy Prezydent Witold Wróblewski jest z nami w 100 % uczciwy w sprawie ostatniej konferencji prasowej odnośnie obligacji?

Prezydent Witold Wróblewski – czy jest dobrym i troskliwym ojcem elblążan….?

Elbląg. Nasza Wspólna Sprawa. Elbląg, nasz wspólny Rodzinny Dom – takie hasła zapewne już wkrótce zadomowią sie na plakatach i billboardach w naszym mieście. Czy jednak w naszym domu panuje dobry i troskliwy Ojciec? W minionych dniach wybuchła na jaw sprawa przesunięcia terminu wykupu obligacji i spłaty kredytów w niektórych przypadkach nawet do 2034 rokuǃ Sprawę mocno nagłośnił dobrze znany elblążanom portal portel.pl.

https://www.portel.pl/gospodarka/prezydencka-zagrywka-z-obligacjami/106964

Z artykułu dowiedzieliśmy sie, że Prezydent Witold Wróblewski wiedząc o tym, że miasto Elbląg (czyli elblążanie) będą mieli w latach 2019-2023 do spłaty blisko 100 milionów złotych długu planuje przesunąć spłatę tych zobowiązań na dalsze lata, nawet do 2034 roku … Po co? A no po to prawdopodobnie, żeby móc realizować spokojnie swoje inwestycje, które zaplanował w obecnej kadencji czyli rozbudowa Szpitala Miejskiego, nowe tramwaje, modernizacja zajezdni, remont Galerii EL, Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej, rozbudowa basenu przy ul. Moniuszki o czym poinformował na konferencji prasowej zwołanej na prędko po opublikowaniu artykułu przez portel.pl:

http://elblag.eu/index.php/miasto/12515-kto-oszczedza-kto-zadluza

Podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że miasto zadłużyli odpowiednio Prezydent Henryk Słonina (ok. 153 miliony złotych), Prezydent Grzegorz Nowaczyk (ok. 148 milionów złotych) i Prezydent Jerzy Wilk (ok. 65 milionów złotych w zaledwie rok kadencji).

O tym, że problemy z pamięcią posiada już Prezydent Henryk Słonina elblążanie dowiedzieli się w tym roku gdy dość niespodziewanie okazało się, że jest on poszukiwany przez Policję po wyjściu z domu na skutek zaginięcia. Trudno jednak oczekiwać problemów z pamięcią od obecnego Prezydenta miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego (lat 59), który chce kolejną kadencją zarządzać ponad 100- tysięcznym miastem.

Skoro propaganda ma brać górę nad zdrowym rozsądkiem to dla dobra elblążan warto przypomnieć ostatnie lata i rządy kolejnych Prezydentów Elbląga.

Otóż w latach 2002-2010 Witold Wróblewski był wiceprezydentem Prezydenta Henryka Słoniny odpowiedzialnym za inwestycję i gospodarkę, gospodarkę komunalną, drogi i ochronę środowiska. Co ciekawe od 1991 roku do 2002 roku był naczelnikiem Wydziału Strategii i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Czy zatem Prezydent Witold Wróblewski dalej uważa, że dług powstały do 2010 roku w wysokości ok. 153 milionów złotych jest tylko i wyłącznie winą Prezydenta Henryka Słoniny? Pomijamy fakt, że nie powinno tak się z tym obnosić na konferencji prasowej do Prezydenta, który otworzył polityczną drogę młodemu wówczas Witoldowi Wróblewskiemu. Czy Prezydent Witold Wróblewski uważa, że elblążanie uwierzą, że pełniąc przez 11 lat funkcję naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju miasta orz wiceprezydenta ds. inwestycji przez 8 lat, jedyne co robił wtedy Witold Wróblewski to przysłowiowe „temperowanie ołówków” u boku działających Prezydentów Elbląga? Nie róbmy z Elblążan IDIOTÓW….

Idźmy dalej. Przychodzą lata rządów Prezydenta Grzegorz Nowaczyka, który według Prezydenta Witolda Wróblewskiego zadłużył miasto na ok. 148 milionów złotych. Dlaczego zamiast być jak uczciwy Ojciec Prezydent Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej zwołanej w tym tygodniu ani słowem nie mówi o tym, że większość z 148 milionów złotych długu miało pokryć inwestycje na remont drogi 503 i 504, które zostały zaplanowane podczas kadencji Prezydenta Henryka Słoniny oraz wiceprezydenta Witolda Wróblewskiego. Nie róbmy z Elblążan IDIOTÓW…

Kolejny przypadek. Tu wychwycił to celnie Radny Rafał Traks z PiS. Otóż Prezydent Witold Wróblewski mówi, że zaczął spłacać długi elblążan. Radny Rafał Traks sugeruje jednak, że długi zaczął spłacać już Prezydent Jerzy Wilk.

Warto jednak podkreślić, że Prezydent Jerzy Wilk rządził tylko rok a więc jego dług gdyby przemnożyć razy pełną kadencję czyli 4 lata mógłby wynieść ponad 100 milionów złotych.

Radny Rafał Traks powinien być jednak trochę bardziej powściągliwy w komentowaniu kto jest winny za obecny dług, gdyż w 2010 roku podczas 2 tury wyborów to właśnie PiS poparł Prezydenta Henryka Słoninę wskazując jako jeden z plusów poprzednika inwestycje drogowe. Inwestycje drogowe na których realizację obligacje w kwocie blisko 100 milionów złotych musiał zaciągnąć Prezydent Grzegorz Nowaczyk.

traks

http://www.portel.pl/wiadomosci/pis-poparl-henryka-slonine/46756

Każdy Ojciec chciałby dla swoich dzieci kupić najlepsze BMW, dom z basenem i jeszcze znaleźć im najlepszego Partnera lub Partnerkę z okolicy jednak jest jedno ale … możliwości i czy nas na to stać? Tu wychodzi prawdziwa mądrość naszych Ojców i tego czy w przyszłości my jako dzieci nie będziemy spłacać długów naszych rodziców. Jak patrzymy po powyższej analizie olbrzymi udział w zadłużeniu przyszłych młodych pokoleń elblążan ma właśnie osoba Witolda Wróblewskiego. Show must go on… Propaganda must go on… ale jak to mówi wielu sportowców i artystów trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść… NIEPOKONANYM. To lepsze niż porażka własna i innych wokół.

obligacke

Red. Nacz.