luka vision

Czy politycy PiS będą badali Prezydenta Elbląga i Radnych opozycji alkomatem? – Kuriozalne wypowiedzi, sceny jak z „Misia” czyli PiS dołuje na finiszu kampanii

Październik 18, 2018 09:40 14

Nic nie liczy się tak bardzo jak ostatni tydzień kampanii. PiS od kilku tygodni zapowiadał wielką niespodziankę związaną z rozpoczęciem przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Póki co wygląda na to, że elblążanie od PiS zamiast jajka z niespodzianką otrzymali niezły pasztet a każdy kolejny dzień to wpadka sztabu Prawa i Sprawiedliwości i to nie tylko w kampanii lokalnej ale i ogólnokrajowej.

PiS pojawia się by wbić słupek graniczny dla Przekopu Przez Mierzeję Wiślaną – pozwolenia na budowę jednak brak

Od kilkunastu dni w kampanii politycy lokalni PiS ale i Ci z Zjednoczonej Prawicy jak Jarosław Gowin zapowiadali wielką niespodziankę na 16 października. Wydawało się, że ten dzień to będzie gwóźdź do trumny dla opozycji w Elblągu tymczasem to PiS od tego dnia jest w defensywie, którą ciężko będzie odwrócić.

Dziennikarze przybyli na miejsce wydarzenia ciągani byli na jakiejś przyczepie by zobaczyć Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Marka Gróbarczyka, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz kandydata na Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka.

https://www.facebook.com/m.skroboszewski/videos/1999652620101003/

Gdyby po tym ekskluzywnym rejsie na przyczepie dowiedzieli się, że politycy PiS przybyli tu by przedstawić dokument z pozwoleniem na budowę Przekopu przez Mierzeję Wiślaną Prawo i Sprawiedliwość oraz Poseł Jerzy Wilk miałby wygraną w kieszeni. Tymczasem trójka poważnych polityków wbijała słupki graniczące inwestycje. Zamiast powagi sytuacji wyszedł kabaret co pokazały memy opublikowane przez profil Facebookowy Truso.tv

44228377_10156734056854419_7997535851716280320_n

44227767_10156734056964419_7285217200711925760_n

44216940_10156734056914419_5363019851700895744_n

Temat nie ma tylko wymiaru lokalnego gdyż o rozpoczęciu przekopu przez Mierzeją śmieją się nawet ogólnopolskie stacje radiowe i telewizyjne zadając pytanie, który to już raz politycy PiS rozpoczynają podczas kampanii Przekop?

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/prawo-i-sprawiedliwosc-wraca-do-przekopu-mierzei-wislanej,876514.html

PiS walczy z mediami. Tylko po co?

Wiedząc o tym jak źle wypadło wbicie kolejny raz łopaty sztab PiS powinien dokonać wszelkiej staranności by Konwencja z udziałem Prezesa PiS Jarosławem Kaczyńskim na EUH-E przebiegła wzorowo. Nic z tego.

Zamiast tego w Elblągu od kilku dni nie ma innej dyskusji niż to dlaczego partia rządząca nie wpuściła wszystkich lokalnych mediów mimo wysłanych zaproszeń. Tłumaczenia, że lokalni dziennikarze się awanturowali jest absurdalne. W większości zdjęć i nagrań wideo widać, że lokalni dziennikarze spokojnie czekają przed wejściem a nikt ze sztabu nie jest w stanie wyjść do nich i wytłumaczyć dlaczego nie są wpuszczeni. Nerwy, jeśli komuś puściły, wynikające z dłuższego czekania są w pełni wytłumaczalne.

https://www.info.elblag.pl/28,55757,Wilk-zaprosil-media-na-konwencje-z-udzialem-Kaczynskiego-Wiekszosci-jednak-nie-wpuszczono-zobacz-film.html

Nie wpuszczeni zostali też mieszkańcy, którzy liczyli, że zobaczą Prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Prawo i Sprawiedliwość mówi dużo o słuchaniu obywateli, o tym, że suweren jest najważniejszy. A czy suweren ma prawo słuchać polityków PiS? Okazuje się, że te prawo nie tyczy każdego obywatela bo media to też wyborcy!

Czy politycy PiS będą badali alkomatem Prezydenta Elbląga oraz Radnych opozycji?

Gdyby tego jeszcze było mało kuriozalne słowa padły z ust Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Zazwyczaj fantastyczny mówca jakim jest Prezes PiS tym razem niczym Janusz Korwin- Mikke dla swojej formacji w kampanii wyborczej odpalił protokół „Notowania w dół”. Zazwyczaj Janusz Korwin- Mikke wypowiedziami o Adolfie Hitlerze, niepełnosprawnych czy roli kobiet w świecie dobijał notowania swojej partii. Tym razem wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego w Elblągu może dobić notowania tej partii w naszym mieście.

http://expresselblag.pl/2018/10/16/kaczynski-w-elblagu-tam-gdzie-rzadza-uzaleznieni-od-alkoholu-jest-zle/

W relacji expresselblag.pl z konwencji wyborczej czytamy wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa PiS:

„Tą władzę, która jest w tej chwili Państwo będziecie oceniali, jeśli ktoś będzie oceniał ją wnikliwie to sądzę, że będzie mógł podjąć tylko jedną decyzję, że trzeba ją zmienić” – mówił na konwencji w Elblągu Jarosław Kaczyński.

Co to znaczy dobra zmiana w największym skrócie? To znaczy po prostu żeby uczciwie rządzić. To znaczy także żeby ludzie, którzy rządzą byli ludźmi odpowiedzialnymi, byli ludźmi niezależnymi, ale nie chodzi tutaj o zależność od jakichś grup, to chodzi także o zależność od alkoholu i od różnych słabości. (…) To już od Państwa należy rozpoznanie, ale musicie Państwo pamiętać, że tam gdzie rządzą tacy ludzie jest źle, bo to zawsze niszczy, zawsze prowadzi do degradacji i intelektualnej i moralnej” – mówił dalej Jarosław Kaczyński.

Prezes Jarosław Kaczyński nie wskazał, że chodzi ani o Prezydenta Elbląga ani Radnych Opozycji jednak czas i miejsce takich słów na konwencji wyborczej w Elblągu był chyba mocno nietrafiony dla takiego przekazu.

Można nie przepadać ani za Prezydentem Witoldem Wróblewskim czy Radnymi opozycji ale z całą pewnością nikt z nich nie ma w naszym mieście takich scen jak np. Jean Claude Juncker z Komisji Europejskiej. Po co więc takie słowa padły w Elblągu gdzie ani Prezydent, żaden z Wiceprezydentów czy Radnych nie miał żadnej wpadki alkoholowej znanej szerszej opinii publicznej.

Wypowiedź Prezesa Jarosława Kaczyńskiego wydaje się była zupełnie nie na miejscu. Nawet jeśli chcielibyśmy przestrzegać tej krystalicznej zasady braku uzależnienia od alkoholu to czy każdego dnia przed wejściem do Urzędu Elbląga czy przed Sesją Rady Miasta mamy badać polityków alkomatem? Chyba logicznym jest, że do pracy przychodzi się trzeźwym! – czy trzeba więc o czymś tak oczywistym wspominać podczas Konwencji Wyborczej?

Lotnisko w Elblągu? – PiS stać na każdy szalony pomysł. Z Elbląga jest bliżej do Londynu niż z Warszawy

Na koniec istna perełka finiszu kampanii. Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Premiera Mateusza Morawieckiego zaczął tłumaczyć dziennikarzom dlaczego warto było kupić nierentowne lotnisko w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe ”Porty Lotnicze” . Poszło na to z pieniędzy podatników, także elblążan, ok. 12 milionów złotych a zainwestowane w jego rozwój mają być kolejne miliony.

http://buzz.gazeta.pl/buzz/56,156947,24043863,rzad-kupil-lotnisko-w-radomiu-a-marek-suski-wie-czemu-na.html

Tymczasem bywało tak, że z lotniska w Radomiu w okresie wakacyjnym na loty zapisało się UWAGA 40 osób!

https://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/kazdy-chce-miec-swoje-lotnisko-ale-gdy-port-nie-zarabia-dolozyc-trzeba-z-publicznej-kasy,450777.html

Nie ma co się dziwić, że lotnisko w Radomiu upadło. Po co więc rząd kupił lotnisko?

Odpowiedź znalazł Marek Suski,z kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego.

Z tych analiz, które były robione, wynika, że większość Polaków lata na południe Europy czy też do krajów afrykańskich. Czyli lotnisko położone na południe od Warszawy (przyp. Red. Lotnisko w Radomiu), jest bardzo dogodne dla przewoźników i dla pasażerów

mem2 mem3 suski1

 

Czy zatem jeszcze na finiszu kampanii PiS w Elblągu może ogłosić kolejną niespodziankę jaką może być lotnisko w Elblągu? Dużo Polaków przecież lata do Londynu, z Elbląga będzie im zdecydowanie bliżej niż z Warszawy. Bo liczy się dobro Polski!

PADDINGTON LOTNISKO ELBLAG

THERMINAL ELBLAG

 

PiS dołuje na finiszu kampanii. Błędów jest coraz więcej i jeśli tak dalej pójdzie to ponownie okaże się, że sondaże przedwyborcze nie mają żadnego znaczenia.

Red.