http://maradbudownictwo.pl/

Czy Paweł Kukiz da dużym partiom portfel cały wypchany dolarami? – pomysł JOW nie ma samych plusów

Maj 5, 2015 08:33 29

Paweł Kukiz na początku kampanii wyborczej miał mieć problem z zebraniem podpisów do startu na fotel Prezydenta. Teraz po kilku miesiącach kampanii wyborczej jest 3-ci w sondażach notując ok. 11 % poparcia. Fenomen czy celowy zabieg pod przykrywką antysystemowego kandydata?

Wysokie sondaże Pawła Kukiza i coraz więcej teorii wokół samego kandydata. Gdzie jest ziarno prawdy?

W polityce teorii spiskowych jest w ostatnim czasie niezwykle sporo jednak fenomen jaki osiąga Paweł Kukiz coraz częściej powoduje różne domysły u komentatorów sceny politycznej.

Jedną z nich zaproponował portal kontrowersje.net twierdząc, że Paweł Kukiz może być manewrem pewnych sił politycznych, które na korzyść PO wystawiły kandydaturę Janusza Palikota w 2011 roku, którego mocnym zwolennikiem tuż przed wyborami był Kuba Wojewódzki a w wielkich stacjach promowano antyklerykalizm.

Teraz wielkie stacje telewizyjne i ośrodki badawcze prezentują nam Polakom aż 11 % poparcia dla Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich. Czy jest możliwe by kandydat, który miał mieć problemy z zebraniem 100 tysięcy podpisów o czym donosiły media nagle w kilka miesięcy miał tak duże poparcie? Zakładając frekwencje z poprzednich wyborów prezydenckich w 2010 roku daje to około 2 milionów głosów.

Dodajmy, że Paweł Kukiz nie jest politykiem z krwi i kości a muzykiem więc naturalnie nie zbudował w ostatnich latach wielkich struktur na terenie całej Polski.

Gdzie więc tkwi fenomen Pawła Kukiza?

Jego poparcie nie jest przypadkowe i można to tłumaczyć kilkoma sprawami:

- zniechęcenie Polaków do klasy politycznej. Paweł Kukiz jako muzyk nie kojarzy się z polityką

- radykalny język w mediach społecznościowych jest w wielu przypadkach kalką z profili facebookowych partii KORWiN i Janusza Korwina-Mikke czym zabiera elektorat tego ugrupowaniu

- wsparcie niektórych środowisk OPZZ

- dobre sondaże i promowanie JOW

I właśnie ostatni punkt budzi najwięcej kontrowersji wokół kandydata. Pierwsze 2 punkty odnoszą się głównie do antysystemowej postaci Janusza Korwina-Mikke. Skoro jednak bunt społeczny wokół lidera partii KORWIN przez 25 lat jest w stanie w racjonalnej Polsce zgromadzić ok. 5-7 % poparcia a Janusz Korwin-Mikke według sondaży wciąż ma swoje ok. 6 % poparcia widać więc, że elektorat nie przepływa do Pawła Kukiza w znacznym stopniu.

Skąd więc tak wysokie poparcie?

Obserwując ostatnie sondaże widzimy spadek poparcia dwóm najważniejszym kandydatom. W ostatnim sondażu gdzie Paweł Kukiz osiągnął 11 % poparcie mocno spadło Bronisławowi Komorowskiemu i Andrzejowi Dudzie. Ewidentnie widać, że brak zadowolenia Polaków z wojny PO-PiS ląduje u Pawła Kukiza. Nie skonsumowali tego wbrew założeniom sztabów wyborczych ani Magdalena Ogórek z SLD ani też Adam Jarubas z PSL. Dlaczego więc Paweł Kukiz?

Odpowiedź możemy znaleźć w jego walce dla JOW. Otóż system wyborczy jednomandatowych okręgów wyborczych pomimo wielu plusów jakie znajdziemy na stronie jow.pl:

http://jow.pl/abc/

ma pewną niedoskonałość co pokazują wybory do Senatu.

W Senacie JOW-y już są. Rozkład mandatów w zależności od wyborów uzupełniających to ok. 61 senatorów PO i 32 senatorów PiS. Na 100 senatorów ponad 95 % stanowią senatorzy z PO i PiS.

O tym, że JOW-y prowadzą do dwupartyjności podkreślił sam Paweł Kukiz w programie „Młodzież Kontra”.

Dla Pawła Kukiza popieranie systemu JOW, które w obecnym układzie sceny politycznej promuje PO i PiS jest tym bardziej kłopotliwe gdyż w 2007 roku bardzo popierał Platformę Obywatelską.

Czy zatem duże partie idąc słowami najsłynniejszej piosenki Pawła Kukiza i zespołu Piersi w razie jego wejścia do Sejmu na jesieni tego roku otrzymają portfel cały wypchany dolarami? Kto ucałuje Pawła Kukiza na jesień? Duże partie czy obywatele?

Jaka jest prawdziwa twarz antysytemowego kandydata Pawła Kukiza? W którym utworze znajdziemy prawdę?

czy

Red.