www.doktorsiwik-olsztyn.pl

Czas przygotować się na sezon – czyli metody depilacji i epilacji dostępne w Elblągu

Kwiecień 28, 2019 21:00 34

Z każdym dniem coraz bliżej nam do wypadów nad morze czy nad jezioro. Każda kobieta zakładając krótkie ubrania, czy strój kąpielowy chce się czuć komfortowo z gładką skórą. Niestety golenie zbędnego owłosienia maszynką daje krótkotrwały efekt i często powoduje podrażnienia skóry. Warto zatem zdecydować się na zabieg depilacji trwałej lub tymczasowej – wybór zależy od preferencji i budżetu.

Depilacja tymczasowa:

Depilacja tymczasowa służy jak sama nazwa wskazuje usunięciu zbędnych włosków tylko na jakiś czas, zazwyczaj 2-3 tygodnie. Zabieg może być przeprowadzany w domu np. za pomocą plastrów z woskiem. Mechaniczne usuwanie owłosienia jest zazwyczaj bolesne, ale przeprowadzone profesjonalne przynosi satysfakcjonujące efekty na kilka tygodni.

W Elblągu można skorzystać z depilacji woskowej lub cukrowej. Depilacja woskowa dostępna jest niemalże w każdym salonie kosmetycznym. Z kolei zabieg depilacji cukrowej można wykonać w salonie „Depilatornia”

Właścicielka salonu wymienia następujące zalety depilacji pastą cukrową:

- posiada w 100 % naturalny skład;
- nie podrażnia i nie uczula;
- nie łamie i nie urywa włosów, przez co nie powoduje ich wrastania;
- metoda ta polecana jest kobietom w ciąży;
- metoda ta jest mniej bolesna niż depilacja woskiem, gdyż pasta cukrowa przykleja się tylko do włosów ,a nie do skóry;
- depilacja pastą cukrową jest bezpieczna dla skór delikatnych, wrażliwych;
- metoda jest idealna dla osób z pękającymi naczynkami i żylakami;
- pasta cukrowa nie zawiera parabenów, formaldehydu i sztucznych barwników;
- pasta nie tylko depiluje, ale też pielęgnuje i peelinguje. Podczas depilacji usunięty zostaje martwy naskórek, co sprawia, że skóra po depilacji jest gładka i delikatna.

Epilacja laserowa

Epilacja jest formą trwałej depilacji, która polega na usuwaniu niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera. Światło wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów oraz systematyczne powtarzanie zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Powtarzanie sesji zabiegowych jest konieczne ze względu na to, że laser oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu.

W Elblągu epilacją laserową zajmują się następujące salony: DepilConceptMadame Patrycja GrajkowskaMedestaBellamed.

Całkowity koszt epilacji jednej okolicy np. pach lub bikini to około 1000 zł, oczywiście salony między sobą konkurują i można znaleźć ciekawe promocje. Pakiety zawsze wychodzą taniej. Ilość zabiegów i cena są zależne między innymi od innowacyjności lasera. Niekiedy wystarczą 3-4 zabiegi, a czasami musi być ich 7-10.

Można również pokusić się na zakup depilatora laserowego do domu. Jedną z wiodących firm jest Philips. Cena nowego urządzenia, z nakładkami na wszystkie partie ciała to około 1 500 – 2 000 zł. Efekty uzyskujemy wolniej niż korzystając z profesjonalnego lasera w salonie kosmetycznym, jednak efekt może być również bardzo satysfakcjonujący.

Pamiętajmy, że za depilację laserową trzeba się nabrać wcześniej, gdyż opalenizna może być na jakiś czas przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów.