http://www.nasza-dieta.pl/

Czas na przełaje

Marzec 21, 2019 13:07 09

Za nami kilka przełajowych imprez z udziałem zawodników sekcji lekkoatletycznej MKS TRUSO. Tuż przed rozpoczęciem sezonu przełajowego nasi zawodnicy uczestniczyli w zgrupowaniu sportowym w Sztutowie, gdzie od okiem trenera Czesława Nagy pracowali nad specjalną wytrzymałością biegową. Tygodniowy pobyt nad morzem dobrze wpłynął na gotowość biegaczy do swoich pierwszych startów. 

baner 2

Można powiedzieć „z marszu” wzieli oni udział w przełajowych Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego, które odbyły się w Człuchowie. Bieg w kategorii juniora młodszego na 3000 m wygrał Kacper Lewalski, a jego rówieśnik Dominik Rudawskizajął 8 miejsce. W biegu młodzików na dystansie 2000 m dziewiąty na linię mety przybiegł Michał Rodziewicz, a szesnasty Kacper Bąk. Dobre 6 miejsce w biegu juniorek młodszych na dystansie 2000 m zajęła Maja Dalidowicz. Jedenasta była Inez Stefanowicz, czternasta Patrycja Radzikowska, a na 19 miejscu uplasowała się Emilia Kalinowska.

 

Tydzień później, tj. 15 marca w Pasłęku była okazja do szybkiego biegania. W Parku Ekologicznym zorganizowano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w biegach przełajowych. Także, poza konkursem, wystartowało w tej imprezie czterech zawodników MKS Truso. Bardzo dobrze spisał się Michał Rodziewicz (rocznik 2005), który w kategorii młodzika na dystansie 2 km zwyciężył z dużą przewagą. W tym samym biegu czwarty na metę przybiegł Kacper Tubiak. W kategorii OPEN na dystansie 3 km zwyciężył Marcin Spustek, a czwarte miejsce wywalczył Franciszek Zmyślony.

Dzień później, 16 marca zawodniczka Anna Wlizło (rocznik 2005) wystartowała w Gdyni w biegu młodzieżowym (roczniki 2004-2005) zorganizowanym przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach imprez towarzyszących „Półmaratonowi GDYNIA 2019″. Ania w biegu na dystansie 1000 m zajęła bardzo dobre 2 miejsce.

Czekamy na następne występy naszych zawodników w przełajach. Kolejne wiadomości podamy z imprez mistrzowskich, które odbędą się w Warszawie (Mistrzostwa Makroregionu Młodzików) i w odległej Olszynie w województwie Dolnośląskim (Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych).

Jacek Licznerski