http://www.nasza-dieta.pl/

Cyfrowy Polsat przejmie Netię!

Grudzień 5, 2017 06:25 04

Ta transakcja z pewnością zainteresuje wielu. Zbigniew Jakubas, główny akcjonariusz firmy Netia, jest już po słowie sprzedaży pakietów kontrolujących Netię na rzecz Tobiasa Solorza. Cyfrowy Polsat chce objąć 66% udziałów w Netia.

Transakcja przejęcia Netii ma być podzielona na dwa etapy. W pierwszym Cyfrowy Polsat ma odkupić 32% akcji od Mennicy Polskiej i FIP11 FIZAN, czyli podmiotów kontrolowanych przez Zbigniewa Jakubasa, słynnego polskiego inwestora.

W kolejnym etapie Cyfrowy Polsat ma ogłosić wezwanie na tyle akcji, by osiągnąć 66% w kapitale Netii.

W komunikacie zastrzeżono, że z uwagi na ograniczenia nałożone na Cyfrowy Polsat w umowach finansowych, w wezwaniu jednym z podmiotów nabywających miałaby być spółka zależna od Zygmunta Solorza.

Grupa Polsat zyska więc sporego gracza na rynku Internetu i z całą pewnością zwiększy swoją konkurencyjność na rynku usług internetowo – medialnych.

Aktualnie kurs akcji Netia wynosi 4,24 złotych. Zbigniew Jakubas ma otrzymać za pierwsze pakiety 5,77 złotych za akcję. Czy zatem już wkrótce akcje Netii wystrzelą w górę, wiedząc o planowanym wezwaniu przez Cyfrowy Polsat?

Red.