http://luka-finance.pl/

Co dalej z Górą Chrobrego?

Luty 19, 2019 21:02 11

Na dzisiejszej konferencji Witold Wróblewski poruszył temat dalszych losów Górki Chrobrego. Elblążanom, którzy są pasjonatami sportów zimowych bardzo brakowało wyciągu narciarskiego i wypożyczalni sprzętu. To był stracony sezon, za który opozycja PiS odbija piłeczkę razem z Prezydentem Wróblewskim, doszukując się winnego. Prezydent chce wznowić rozmowy z właścicielem nakładów na Górze Chrobrego i w miarę możliwości przywrócić zimową atrakcję.

Górę Chrobrego co roku odwiedzało około 15 000 osób z Elbląga i okolic. W pewnym momencie inwestycja stała się rzekomo nieopłacalna i zrezygnowano z prowadzenia stoku narciarsko-snowboardowego w tym sezonie. Mieszkańcy Elbląga złożyli do prezydenta Witolda Wróblewskiego petycję podpisaną przez 3 700 osób, z prośbą o uruchomienie nakładów na Górce Chrobrego.

baner 750

„Podczas kampanii wyborczej obiecywałem, że zrobię wszystko aby narciarstwo w naszym mieście, które zapisało się już w pejzaż miasta, nie zostało zlikwidowane. Nie akceptowałem i nie akceptuję tego, że 3 700 głosów, które w poprzedniej kadencji zostały zgłoszone do Biura Rady Miejskiej i do Pana Przewodniczącego, jak i do Prezydenta Miasta nie zostały wzięte pod uwagę. Niestety w tej chwili muszę wrócić trochę do historii, bo sytuacja wygląda dzisiaj trochę dziwnie…przeciwnicy którzy uważali, że Góra Chrobrego nie powinna funkcjonować, dzisiaj zmienili swoje stanowisko o 180 stopni, i szukają kozła ofiarnego, w postaci prezydenta bo jesteśmy tak naprawdę na końcu sezonu zimowego, a Góra Chrobrego mogłaby funkcjonować. Ubolewam nad taką postawą, bo przez głosy radnych PiS nie została przegłosowana uchwała (red. uchwała o reaktywowaniu Górki Chrobrego). Petycja 3 700 głosów mieszkańców, jest silnym głosem i dlatego zaraz po wyborach mówiłem, że należy do tego tematu wrócić. Sezon, który się teraz kończy niestety został stracony, stracony przez to, że nie było decyzji co do nakładów. Dzisiaj jest najlepszy czas na to, żeby wrócić do rozmów z właścicielem, ponieważ w przeciwnym razie właściciel zdemontuje wszystkie nakłady i je zlikwiduje. Zamierzam zwrócić się do właściciela by poznać jego wizję. Jeśli jego stanowisko będzie popierające kontynuowanie rozmów, to zamierzam na sesji Rady Miasta po raz kolejny przedłożyć RM projekt uchwały. Mam nadzieję, że obecna rada, a przynajmniej większość zrozumie potrzeby mieszkańców i tym razem razem głosy z petycji zostaną wzięte pod uwagę” – tłumaczył prezydent Wróblewski

Zdaniem niektórych osób Górkę Chrobrego można było szybko otworzyć jak tylko pojawiły się atrakcyjne warunki do uprawiania sportów zimowych. Dyrektor MOSiR-u Andrzej Bugajny tłumaczył, że to nie jest taka łatwa sprawa:

- Jest to chyba najlepszy moment na przejęcie od poprzedniego właściciela wszystkich nakładów, które tam są. My jako MOSiR chcąc zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom tej górki, byśmy musieli włożyć dużo pracy. Bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze. Potrzeba czasu na przygotowanie górki do użytku. Trzeba wszystko przygotować, sprawdzić sprzęt, zadbać o zaplecze gastronomiczne, to wszystko wymaga czasu…-

Na dzień dzisiejszy nie znamy więc żadnych konkretów co do dalszych losów Górki Chrobrego. Czy rozmowy z właścicielem nakładów zakończą się aktywnym sezonem zimowym 2019/2020? Tego dowiemy się niestety za jakiś czas.