http://luka-finance.pl/

„Ciąża z nieznajomym” – nowe reality show, które w absurdalny sposób ma przyciągnąć widzów!

Listopad 10, 2017 16:44 51

Duńscy twórcy programu „Ślub z nieznajomy” posunęli się o milowy krok i zamierzają wypuścić do TV tym razem show „Ciąża z nieznajomym”. Program wzbudza wiele kontrowersji, śmiechu, a niektórych wręcz gorszy. Do czego jeszcze producenci posuną się by przyciągnąć widzów do swojego programu i zarobić pieniądze? Co wy o tym sądzicie?

Nowe show wywodzi się z Danii, od tych samych producentów co „Ślub z nieznajomym”. Castingi do programu już trwają. Zostanie on wyemitowany po polsku na Kanale 4, już w 2018 roku.

Twórcy „Ciąża z nieznajomym” uważają, że program ma być odpowiedzią na plagę kobiet, które marzą o macierzyństwie, jednak co raz częściej chcą wychowywać dziecko samotnie. Szukają ojca dla dziecka, ale nie partnera życiowego..

Rola mężczyzny sprowadzałaby się tylko do zapłodnienia kobiety i dzielenia z nią obowiązków opieki. Jednak rodzice dziecka nie mogliby zamieszkać razem.

W Danii rodzi się bowiem coraz więcej dzieci poczętych dzięki metodzie in vitro, których ojciec jako anonimowy dawca plemników pozostaje nieznany. Kanal 4 chce także odejść od tradycyjnego modelu rodziny, w którym dziecko musi być wychowywane przez matkę i ojca w jednym domu.

W jaki sposób partnerzy ‘na raz’ mieliby zostać ze sobą powiązani?

W eksperymencie, podobnie jak w „Ślubie od pierwszego wejrzenia” zespół ekspertów dopasuje odpowiednich ojców w oparciu o kryteria kobiet, które zgłoszą się do programu. Mężczyźni będą testowani fizycznie i psychicznie.

Czy nie uważacie, że to bardzo egoistyczne podejście zarówno kobiety jak i mężczyzny? Promowanie takiego ’’modelu rodziny” w bardzo dużej mierze może się przyczynić do braku możliwości stworzenia dziecku normalnego domu, zdrowego środowiska, w którym miałoby nauczyć się bycia porządnym człowiekiem. Wychowywanie dziecka w taki sposób z pewnością krzywi już od najwcześniejszych lat pogląd na prawdziwą rodzinę, nie uczy odpowiedzialności, nie mówiąc już o moralności etycznej.

Być może niedługo dojdzie do tego, że dzieci poczęte z miłości, w prawdziwej rodzinie, będą uważane za dziwne, nie idące w ślad na ‘nową moralnością’!

Źródło: www.se.pl