delfin

Chcesz być aktywna w ciąży? Przyjdź do nas!

Październik 5, 2017 16:18 51

Jesteś w ciąży, a zdrowie – zarówno twoje, jak i twojego maluszka jest dla ciebie niezwykle ważne. Zadbaj o nie i podejmij aktywność, która zagwarantuje lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Od piątku w Centrum Tańca Promyk rozpoczynają się zajęcia pod hasłem – Aktywna ciąża.

Badania przeprowadzone przez Anca Gastona i Harry Prapavessis na University of Western Ontario dowiodły, że regularne ćwiczenia zapewnią kobietom w ciąży poprawę samopoczucia psychicznego oraz obniżą poziom zmęczenia.

- Systematyczne ćwiczenia w ciąży dobrze wpływają na trawienie oraz regulują pracę serca i płuc – mówi instruktor Paulina Czyżyk – Organizm jest lepiej dotleniony, dzięki czemu kobieta czuje więcej energii i czerpie z ciąży jeszcze więcej przyjemności.

Dzięki aktywności fizycznej spada ryzyko depresji przed i poporodowej, która bardzo często powiązana jest z brakiem akceptacji dla własnego ciała zmienionego ciążą oraz długotrwałym przemęczeniem. Aktywne kobiety tyją w czasie ciąży mniej i mogą sobie jednocześnie pozwolić na żywieniowe przyjemności, ponieważ ćwiczenia niwelują sensacje układu pokarmowego. Aktywność to także doskonały sposób na przygotowanie ciała do porodu. U kobiet ciężarnych aktywnych fizycznie obserwuje się wyższy odsetek ciąż o prawidłowym przebiegu, zakończonych w terminie i rzadsze występowanie powikłań, Panie te szybciej także odzyskują sprawność po porodzie.

Zajęcia Aktywna ciąża skierowane są do Pań będących w drugim i trzecim trymestrze ciąży. – Panie w pierwszym trymestrze ciąży, mogą w nich wziąć udział pod warunkiem, że trenowały systematycznie jakiś sport. Każda jednak uczestniczka musi mieć ze sobą zaświadczenie od lekarza. – mówi instruktor Paulina Czyżyk – Podczas zajęć wykonywane będą ćwiczenia z wykorzystaniem mat, piłek i wałków rozciągające oraz wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na koniec każdej sesji będzie część najprzyjemniejsza, wyciszająca i relaksacyjna, skupiona na oddechu i kontakcie z dzieckiem.

Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek w godz. 16:00 – 16:45 w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80. Pierwsze startują 6 października. Warto zabrać ze sobą wodę, sportowe obuwie i wygodne ubrania. Koszt zajęć to 50 zł/mc.