Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” dla Zespółu Szkół Gospodarczych

Grudzień 4, 2018 22:45 00

Z dumą informujemy, że w listopadzie 2018r. Zespół Szkół Gospodarczych otrzymał certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” przyznawany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie szkołom i placówkom oświatowym za podejmowanie działań służących kształtowaniu tożsamości narodowej, wzmacnianiu poczucia zakorzenienia, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym.

Uroczystość wręczenia certyfikatu miała miejsce 29 listopada 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Certyfikat z rąk Pana Sławomira Sadowskiego, Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego, odebrała Pani Dyrektor Maria Dobosz.

Nasza szkoła podjęła szereg działań w sferze wychowania patriotycznego młodzieży oraz współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji. Do najciekawszych projektów można zaliczyć między innymi:

- wycieczki do Muzeum Morza w Gdańsku, Muzeum Wisły w Tczewie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wycieczki zawodoznawcze do Hotelu Elbląg , Hotelu pod Lwem w Elblągu, Aeroklubu Elbląskiego, Portu Morskiego w Elblągu, Targi Mazury HoReCa – 17.04.2018 Ostródai inne.
- udział w konkursach: IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Literacka”; IV edycja konkursu kulinarnego „Świąteczne potrawy z popularnych produktów; Konkurs kulinarny: „Smaki Warmii, Mazur i Powiśla – szansą na sukces; Konkurs: Świadectwa przeszłości –”Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny”; I Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej; Konkurs Pieśni Patriotycznej pt. „Moja Niepodległa”; Konkurs historyczny „Żołnierze wyklęci żołnierze niezłomni”, Wojewódzki Konkurs szkół średnich organizowany przez delegaturę IPN w Olsztynie pt. „Dla Niepodległej 1918-2018″ i inne.

- plenery fotograficzne: w Jantarze i Krynicy Morskiej

-wystawy, warsztaty, konferencje: Wystawa „Pamiątki Niepodległości”, Konferencja „Drogi do niepodległości”, Historyczny happening, Projekcja filmu pt. Śladami legendy – Dywizjon 303, Akcja BohaterON pt. „Odbierz bezpłatną kartkę i wyślij do powstańca” i inne.

- imprezy okolicznościowe: IV Edycja Biegu Niepodległości, VI Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym, Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” i inne.

To tylko część wydarzeń i przedsięwzięć realizowanych przez całą społeczność szkolną, zarówno nauczycieli jak i uczniów, które przyczyniły się do tego, że w II edycji konkursu Zespół Szkół Gospodarczych został wyróżniony.

Oczywiście otrzymanie certyfikatu nie znaczy, że poprzestaniemy kształtować patriotyzm i promować kulturę lokalną – przekazywanie treści patriotycznych jest obowiązkiem każdego nauczyciela i każdej szkoły.

koordynatorzy: Iwona Polak, Aleksandra Połczyńska