gwiazdka

Artykuły

Ty też możesz mieć wymarzony ślub – zadbaj o każdy szczegół

Ty też możesz mieć wymarzony ślub – zadbaj o każdy szczegół

Ślub i wesele to wydarzenia, o których marzy prawie każda kobieta, a może w skryciu i każdy mężczyzna. Nieodłącznym elementem tych pięknych chwil jest dekoracja, która dla każdego ma inne znaczenie. Dla jednych ważna jest delikatność i naturalność, dla innych szyk i elegancja, a jeszcze dla innych powrót do minionych epok. Ważne jest, aby wybierając […]

Sierpień 11, 2018 17:00

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie […]

Sierpień 9, 2018 14:15

Cybermamy rozmawiają

Cybermamy rozmawiają

Cyberiada/filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza w czwartek, 2 sierpnia o godz. 11.00 na pierwsze spotkanie Klubu dyskusyjnego dla mam i przyszłych mam „Cybermamy”. Wstęp wolny.

Sierpień 1, 2018 15:08

„Kino dla mam” w elbląskim Kinie Światowid

„Kino dla mam” w elbląskim Kinie Światowid

Przyciszony dźwięk, przygaszone światło, miejsce na wózek i akcesoria dla najmłodszych. W takich warunkach odbędzie się seans z cyklu „Kino dla mam” w elbląskim Kinie Światowid. To projekcja skierowana specjalnie do rodziców małych dzieci – od niemowlaka do przedszkolaka.

Lipiec 26, 2018 09:39

Jak samemu zrobić mydło? To bardzo proste!

Jak samemu zrobić mydło? To bardzo proste!

Mydło, które kupujemy w sklepie, zazwyczaj jest bardzo chemiczne, pozostawia osad na brodziku, wysusza skórę. Nawet jeżeli zainwestujemy trochę więcej, to ilość odżywczych, naturalnych składników nie będzie tak bogata, jak w tym wykonanym ręcznie w swojej manufakturze domowej. W tym artykule przeczytasz o tym, jak zrobić swoje mydło i jakich najlepiej użyć składników.

Lipiec 10, 2018 09:25

Piątek Dniem Pocałunku!

Piątek Dniem Pocałunku!

Pocałunki mogą nam się zazwyczaj kojarzyć z romantyczną relacją partnerską dwojga ludzi. Jednak pocałunki mogą mieć miejsce w najróżniejszych innych sytuacjach, nawet jeżeli nie zachodzi wieź emocjonalna, po prostu z grzeczności. Kto wymyślił to święto i jak stało się znane na całym świecie?

Lipiec 5, 2018 11:03