insta

Artykuły

Miażdżyca, borelioza, nowotwory. Innowacyjne podejście do leczenia chorób cywilizacyjnych XXI wieku

Miażdżyca, borelioza, nowotwory.  Innowacyjne podejście do leczenia chorób cywilizacyjnych XXI wieku

Doktor Dariusz Siwik jest jednym z prekursorów stosowania terapii chelatacji EDTA na gruncie polskim. Poznał ją w USA pod koniec lat 80. i stosuje w swoich przychodniach już prawie 25 lat. Badania koronarografii, jakie wykonują jego pacjenci przed i po zabiegach, wykazują zmniejszenie się zmian miażdżycowych w tętnicach od 30% do 50%. Podobnie rzecz się […]

Grudzień 11, 2019 14:07

Wyrównana stawka w siatkarskiej lidze MOSiR

Wyrównana stawka w siatkarskiej lidze MOSiR

Za nami już ponad połowa I etapu rozgrywek Awangarda Volley Ligi, organizowanej przez elbląski MOSiR. Na tym etapie rozgrywek wykrystalizowała się grupa ekip, które w tym roku powalczą o najwyższe cele. Pozostałym drużynom pozostaje walka o awans do czołowej ósemki.

Grudzień 11, 2019 09:31

Grand Prix Sztumu w biegach przełajowych

Grand Prix Sztumu w biegach przełajowych

W sobotę, 7 grudnia 2019 r. młodzi lekkoatleci MKS „Truso” Elbląg, podopieczni trenera Czesława Nagy, wzięli udział w Ogólnopolskim Biegu Przełajowym z cyklu Grand Prix Sztumu. Wszyscy biegali na dystansie 4600 m wokół sztumskiego jeziora. Pierwszy sprawdzian w przygotowaniach do nowego sezonu wypadł bardzo optymistycznie.

Grudzień 10, 2019 15:04

Naucz się jeździć na łyżwach z MOSiR-em

Naucz się jeździć na łyżwach z MOSiR-em

Sezon łyżwiarski na Krytym Lodowisku Helena trwa od 2 miesięcy. Z ogólnodostępnych ślizgawek można korzystać we wtorki, czwartki, piątki oraz w weekendy. Dodatkowo we wtorki o godz. 18 odbywa się nauka jazdy na łyżwach dla osób, które dopiero zaczynają przygodę na lodowisku i dla osób, które chcą doskonalić swoją technikę.

Grudzień 10, 2019 11:00

Aqua Fitness w CRW Dolinka

Aqua Fitness w CRW Dolinka

Aqua Fitness to świetna forma treningu w wodzie, którego celem jest nie tylko dobre samopoczucie fizyczne, ale również psychiczne. Zajęcia takie 3 razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i niedziele) ma w swojej ofercie Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.

Grudzień 7, 2019 15:10

Nowość w gastroenterologii: zabieg ESD

Nowość w gastroenterologii: zabieg ESD

Jesteśmy jednym z niewielu w Polsce i jedynym na Warmii i Mazurach ośrodkiem wykonującym zabiegi ESD ( endoskopowej dyssekcji podśluzówkowej). Nowatorska metoda operacyjna stosowana podczas zabiegu kolonoskopii lub gastroskopii pozwala na usunięcie niebezpiecznych zmian w całości! Lek. Jacek Drzewiecki z Pracowni Endoskopii Gastroenterologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu wykonał już około 100 takich zabiegów.

Grudzień 6, 2019 16:00