http://www.nasza-dieta.pl/

Artykuły

Rowerami do elektrowni wodnej

Rowerami do elektrowni wodnej

Ostatnia w tym roku edycja Miejskich Wycieczek Rowerowych prowadziła do elektrowni wodnej na rzece Wąskiej w miejscowości Węzina.

Grudzień 10, 2019 22:16

130 km – Drogą św. Jakuba

130 km – Drogą św. Jakuba

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba przeszedł w tym roku Pomorską Drogą prawie 130 km – przez Warmię i Żuławy. Wędrowaliśmy z Braniewa przez Frombork, Tolkmicko, Kadyny, Suchacz, Elbląg, Nowy Dwór Gdański, Tuję aż do Niedźwiedzicy. Towarzyszyli nam mieszkańcy Elbląga, Braniewa i Trójmiasta. To były niezapomniane chwile! Zorganizowaliśmy również cztery prezentacje w Ratuszu Staromiejskim […]

Grudzień 6, 2019 09:40

Wąska elektrownia wodna

Wąska elektrownia wodna

Już w najbliższą niedzielę wyruszy ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa, której celem będzie elektrownia wodna na rzece Wąskiej. Trasa naszej jazdy będzie prowadziła drogami Żuław Elbląskich z wjazdem na Wysoczyznę Elbląską.

Grudzień 5, 2019 13:27

Konferencja na zakończenie Roku Pionierów

Konferencja na zakończenie Roku Pionierów

Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Elbląskie Towarzystwo Naukowe im. Jana Myliusa i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zapraszają do udziału w konferencji pt. „Powojenny Elbląg. Twórcy ówczesnej rzeczywistości”, która odbędzie się dnia 5 grudnia (czwartek), o godz. 17.00 w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej.

Listopad 27, 2019 16:49

Rowerowa Wysoczyzna Elbląska

Rowerowa Wysoczyzna Elbląska

Listopadowa edycja Miejskich Wycieczek Rowerowych pod nazwą „Widoki Wysoczyzny Elbląskiej” za sprawą błękitnego nieba i świecącego słońca dostarczyła uczestnikom przepięknych widoków. Na trasie kolejnej wycieczki kręciło rowerowymi korbami po Wysoczyźnie Elbląskiej 55 osób, nie tylko z Elbląga, oglądając szerokie panoramy z punktów widokowych znad Łęcza, Kadyn i Suchacza oraz z wieży widokowej w Tolkmicku.

Listopad 18, 2019 21:07

Opowieść o CAMINO MOZARABE

Opowieść o CAMINO MOZARABE

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zakończył tegoroczne wędrowanie Pomorską Drogą św. Jakuba. Przeszliśmy prawie 130 km od Braniewa do Niedźwiedzicy 20 listopada (środa) zapraszamy o godz. 18 do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu na opowieść o CAMINO MOZARABE.

Listopad 16, 2019 10:13