Artykuły

Miejska Wycieczka Rowerowa z Bike Jamboree na Maślaną Górę

Miejska Wycieczka Rowerowa z Bike Jamboree na Maślaną Górę

28 maja zapraszamy fanów dwóch kółek w trasę na Maślaną Górę w Milejewie. Piąta już w tym roku wycieczka rowerowa organizowana jest z globalną myślą o podróżowaniu, czyli z Bike Jamboree – rowerową sztafetą dookoła świata! Ruszamy z Placu Katedralnego o godzinie 10.00.

Maj 24, 2017 20:18

Świętujmy razem urodziny Kazimierza Deyny

Świętujmy razem urodziny Kazimierza Deyny

Wielkie święto piłki nożnej DEYNA‘70 z LOTOSEM i ENERGĄ oraz muzyczne disco party czekają niebawem mieszkańców całego powiatu starogardzkiego i nie tylko. 21 maja 2017 roku prezydent Janusz Stankowiak zaprasza wszystkich do Starogardu na urodzinową imprezę Pana Kazimierza. Towarzyski mecz piłki nożnej oraz koncert gwiazd disco polo, to tylko kilka z atrakcji przygotowanych z okazji […]

Maj 19, 2017 09:59

W 18 miesięcy dookoła świata – ciąg dalszy opowieści

W 18 miesięcy dookoła świata – ciąg dalszy opowieści

Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w środę 24 maja o godz. 17.00 na spotkanie w cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan” z Małgorzatą Niemietz, która będzie kontynuować opowieść o swojej 18-miesięcznej podróży dookoła świata. Wstęp wolny.

Maj 19, 2017 00:38

Poznaj Warmię

Poznaj Warmię

„Warmio, quo vadis?” to projekt, który Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje od 2016 roku. Przyszedł czas na prezentację jego efektów. Na portalu cyfrowewm.pl co tydzień będzie można zobaczyć jedną z 10 zdigitalizowanych kapliczek, na kanale YouTube filmy o Warmii, a już wkrótce wydana zostanie książka o materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym Warmii.

Maj 18, 2017 14:36

Zaczynamy odliczanie – to będzie już VI Jarmark św Bartłomieja w Pasłęku

Zaczynamy odliczanie – to będzie już VI Jarmark św Bartłomieja w Pasłęku

Przygotowania do sierpniowego VI Jarmarku św Bartłomieja ruszyły w najlepsze. Za chwilę zacznie się szykowanie mieczy do pierwszych pasłęckich warsztatów z szermierki, oraz treningowych tarcz do strzelania z łuku. Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska zaprasza wystawców, kramarzy, wolontariuszy i darczyńców do współpracy w przygotowaniu i poprowadzeniu tej wyjątkowej społecznej imprezy.

Maj 17, 2017 18:07

Prelekcja – Krynica Zdrój

Prelekcja – Krynica Zdrój

Oddziałowa Komisja Krajoznawcza i Regionalna Pracownia Krajoznawcza Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej zapraszają na prelekcję mgr. Mirosława Zalewskiego, którego tematem będzie: „Sentymentalna podróż do wód – Krynica Zdrój i okolice”. Spotkanie odbędzie się 18 maja 2017 (czwartek) o godz. 17.00 w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej, która znajduje się w siedzibie PTTK w Elblągu przy ul. Krótkiej 5. […]

Maj 15, 2017 19:31