gwiazdka

Artykuły

Spotkanie Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Spotkanie Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Z przyjemnością informuję, że 24 stycznia br. (środa) Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba organizuje, pierwszą w tym roku, prezentację o Camino pn. CAMINO W DUECIE. Prezentację przedstawi, należący do naszego Klubu Kazimierz Filip, który wędrował szlakiem Camino z Astorgi do Santiago w 2016 roku. Prezentacja odbędzie się, jak zawsze, w sali Ratusza Staromiejskiego w Elblągu […]

Styczeń 19, 2018 19:27

„Kajakiem przez Kurpie” – prelekcja w PTTK

„Kajakiem przez Kurpie” – prelekcja w PTTK

Oddziałowa Komisja Krajoznawcza i Przyrodnicza działająca przy Oddziale PTTK Ziemi Elbląskiej, zaprasza na prelekcję krajoznawczą pt. „Kajakiem przez Kurpie”. Prelekcja odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00 w siedzibie PTTK Elbląg (ulica Krótka 5). O swoich krajoznawczych doznaniach podczas podróży kajakiem opowie Justyna Kozłowska. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy!

Styczeń 17, 2018 21:03

Od kwietnia będziemy mogli latać z Gdańska do Wiednia!

Od kwietnia będziemy mogli latać z Gdańska do Wiednia!

Teraz podróż do stolicy Austrii potrwa zaledwie kilka godzin. Przewoźnik Wizz Air od kwietnia otwiera nowe połączenie na trasie Gdańsk-Wiedeń. To jeszcze nie wszystko, gdyż planowane są przeloty także do Lwowa, Rygi i Aten.

Styczeń 16, 2018 09:21

Wyrusz na szlak z PTTK Elbląg

Wyrusz na szlak z PTTK Elbląg

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprasza do zapoznania się z kalendarzem imprez turystycznych na rok 2018. Dla wszystkich chętnych czekają wycieczki piesze, rowerowe, motorowe, autokarowe, spływy kajakowe, regaty żeglarskie, prelekcje krajoznawcze a nawet plenery fotograficzne. Łącznie około 160 wydarzeń prowadzonych przez koła i kluby zrzeszone w PTTK Elbląg.

Styczeń 13, 2018 14:41

Rusza kolejna edycja konkursu „Zabytek Zadbany”

Rusza kolejna edycja konkursu „Zabytek Zadbany”

Do 31 stycznia br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. W tegorocznej edycji można zgłaszać obiekty, przy których prace ukończono w latach 2013-2017.

Styczeń 13, 2018 10:07

Brama Targowa otwarta na WOŚP

Brama Targowa otwarta na WOŚP

Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w trakcie 26 Finału WOŚP w Elblągu, otwiera punkt widokowy na Bramie Targowej. Za dobrowolną opłatę wrzuconą do puszki wolontariusza WOŚP będzie można podziwiać miasto z góry. Dodatkowo na punkcie widokowym, dostępny będzie do dyspozycji odwiedzających przewodnik PTTK, który opowie wszystkim chętnym ciekawostki o Elblągu. Zapraszamy 14 stycznia (niedziela) w godzinach […]

Styczeń 11, 2018 09:25