http://maradbudownictwo.pl/

Podróże

Druga strona Muzeum

Druga strona Muzeum

Muzeum Archeologiczno-Historyczne otwiera się na gości od strony Rzeki Elbląg. Spacerując Bulwarem Zygmunta Augusta dostaniemy się teraz bezpośrednio do Muzeum, już bez potrzeby nadkładania drogi. Dzięki zakończonemu w ubiegłym roku remontowi budynku dawnego gimnazjum możliwe stało się odtworzenie wejścia do obiektu z okresu międzywojennego, które od teraz służyć będzie jako główne wejście do kompleksu muzealnego.

Czerwiec 21, 2019 07:38

Warsztaty rowerowej jazdy po mieście

Warsztaty rowerowej jazdy po mieście

Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach Elbląga jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

Czerwiec 14, 2019 10:42

Idziemy na spacer śladami pionierów Elbląga

Idziemy na spacer śladami pionierów Elbląga

Pionierska, Osiedle Marynarzy czy Królewiecka. Między innymi te miejsca osiedlali pierwsi powojenni mieszkańcy Elbląga. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na symboliczne przejście się ich śladami. Spacer odbędzie się 29 czerwca (sobota) o godz. 10:00.

Czerwiec 12, 2019 09:30

Setka na Mierzeję Wiślaną pokonana

Setka na Mierzeję Wiślaną pokonana

Zeszłoroczny sukces pierwszej w historii Miejskiej Wycieczki Rowerowej o długości 100 km zachęcił do kontynuacji tej akcji i w tym roku. Wybór padł na Mierzeję Wiślaną oraz na odcinek nowego szlaku rowerowego między Jantarem a Sztutowem. W niedzielę, 9 czerwca, na placu pod katedrą pojawiło się zapisanych wcześniej 60 osób oraz kilka, które w ostatniej […]

Czerwiec 11, 2019 09:56

Rowerowy Maj za nami

Rowerowy Maj za nami

W sobotę, 8 czerwca odbyło się podsumowanie akcji „Rowerowy Maj”, która oficjalnie – pod patronatem Urzędu Miejskiego w Elblągu – odbyła się po raz pierwszy, a przy współudziale MOSiR po raz czwarty.

Czerwiec 10, 2019 21:00

Zakaz kąpieli w Rzece Elbląg

Zakaz kąpieli w Rzece Elbląg

W związku  z wysokimi temperaturami oraz zbliżającym się okresem wakacyjnym, Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu przypomina o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg .

Czerwiec 8, 2019 14:25