http://www.zadwornyassistance.pl

Podróże

Poznajemy szlak GreenVelo-część 2

Poznajemy szlak GreenVelo-część 2

Rowerowa trasa GreenVelo to najdłuższy rowerowy projekt w Polsce. Zaczyna się w Elblągu, a kończy w Końskich, w województwie świętokrzyskim. Przez 4 lata jego istnienia przejechały nim tysiące rowerowych turystów podziwiając piękno pięciu województw, przez które on prowadzi.

Lipiec 13, 2020 20:35

Muzeum na finałowej prostej

Muzeum na finałowej prostej

Zrealizowany przez elbląskie Muzeum projekt „Muzea ponad granicami” znalazł się w finale konkursu Regiostars i tym samym ma 20% szans na zdobycie głównej nagrody w kategorii: Umiejętności i edukacja na rzecz cyfrowej Europy. Dotarcie do finałowego etapu jest ogromnym wyróżnieniem dla całego zespołu muzealników. Oznacza, że projekt zdobył uznanie komisji konkursowej wyróżniając się na tle […]

Lipiec 11, 2020 09:01

Wakacyjne bieganie na orientację

Wakacyjne bieganie na orientację

Przyjemna pogoda i dostatek wolnego czasu, zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu. Doskonałą propozycją na ciekawe wykorzystanie tych okoliczności są Wakacyjne Biegi na Orientację, na które zapraszają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Elbląski Klub Orienteeringu Gryf.

Lipiec 10, 2020 15:57

Rowerami po szlaku parków Elbląga

Rowerami po szlaku parków Elbląga

Elbląskie parki będą celem kolejnej popołudniowej wycieczki w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em”. Już we wtorek odwiedzimy parki: Modrzewia, Kajki, Dolinka, Traugutta i Planty, gdzie zakończymy naszą jazdę.

Lipiec 6, 2020 13:22

Wakacje czas zacząć! Ruszają rejsy do Krynicy Morskiej, szereg ciekawych ofert.

Wakacje czas zacząć! Ruszają rejsy do Krynicy Morskiej, szereg ciekawych ofert.

Po bardzo ciężkim sezonie wiosennym spowodowanym ograniczeniami związanymi z koronawirusem wielu z nas z radością czeka na letni wypoczynek. W tym roku trudno o wycieczkę zagraniczną, warto więc skorzystać z licznych atrakcji jakich nie brakuje w naszym regionie. Jedną z nich z całą pewnością jest rejs wodny do Krynicy Morskiej!

Lipiec 2, 2020 16:06

Jaćwingowie w elbląskim Muzeum

Jaćwingowie w elbląskim Muzeum

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza do zwiedzania wystawy „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy” przygotowanej przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna w budynku Gimnazjum przy ul. Bulwar Zygmunta Augusta 11 od piątku 3 lipca do połowy stycznia 2021 roku. Wystawie towarzyszy katalog, który można zakupić w muzealnym sklepie.

Lipiec 2, 2020 13:07