http://luka-finance.pl/

Męski Świat

Jechał za szybko… był poszukiwany

Jechał za szybko… był poszukiwany

27-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji drogowej. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o 23 km/h. W trakcie kontroli okazało się że 27-latek jest pod wpływem narkotyków, ma przy sobie foliowe zawiniątko z amfetaminą i… jest poszukiwany.

Kwiecień 25, 2018 18:02

Wypadek w Jegłowniku

Wypadek w Jegłowniku

Jeszcze przez około godzinę będą panowały utrudnienia w ruchu na drodze K-22 do Malborka. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: VW Passata i VW Bory. W wyniku tego 3 osoby przewieziono do szpitala.

Kwiecień 25, 2018 10:36

Jednośladem bezpiecznie do celu

Jednośladem bezpiecznie do celu

Ruszyła akcja informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. W jej ramach, z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaangażowano też inne służby: Żandarmerię Wojskową, Wojskową Akademię Techniczną, Służby Ochrony Państwa, a także Straż Graniczną.

Kwiecień 24, 2018 20:30

Odnawialne źródła energii zmniejsza wydatki basenu. Instalacja fotowoltaiczna już działa

Odnawialne źródła energii zmniejsza wydatki basenu. Instalacja fotowoltaiczna już działa

Moduły fotowoltaiczną są jedną z najbardziej popularnych metod korzystania z odnawialnych źródeł energii. Przykład tego mamy i w naszym mieście, gdzie na dachu budynku krytej pływalni przy ulicy Robotniczej zamontowano 148 paneli fotowoltaicznych o mocy 40 kW, które już od połowy marca dzięki przekształcaniu energii słoneczne w prąd pozwalają obniżyć koszty funkcjonowania obiektu.

Kwiecień 24, 2018 13:43

Ankieta na temat elbląskiej komunikacji miejskiej

Ankieta na temat elbląskiej komunikacji miejskiej

Jak często i kiedy, a także jak oceniasz i co jest najważniejsze dla Ciebie w elbląskiej komunikacji miejskiej – m.in. na takie pytania mogą odpowiedzieć elblążanie i pasażerowie w ankiecie przygotowanej przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Przypomnijmy, że pod koniec marca 2018, ZKM przeprowadził badania tzw. popytu rzeczywistego w komunikacji miejskiej. Badanie to polegało […]

Kwiecień 24, 2018 07:58

Dużo sygnałów o nieprawidłowym parkowaniu

Dużo sygnałów o nieprawidłowym parkowaniu

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, przy pomocy którego można zwrócić uwagę na problem… również ten drogowy. Do policjantów weryfikujących zgłoszenia trafiły tylko w marcu 2018 roku 463 informacje. Wiosna to również czas na weryfikację informacji o infrastrukturze drogowej. W Elblągu najwięcej zgłoszeń z działu ruch drogowy w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczy nieprawidłowego parkowania […]

Kwiecień 18, 2018 08:19