luka

Artykuły

Wystawa poplenerowa „Kadyny – wioska sztuki”

Wystawa poplenerowa „Kadyny – wioska sztuki”

Już 24 października będzie okazja, aby zobaczyć ceramikę, malarstwo i batik inspirowane dawnymi wzorami kafli i majoliki kadyńskiej. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar” zapraszają na wernisaż poplenerowej wystawy, która stanowi podsumowanie jedenastego pleneru plastycznego „Kadyny – wioska sztuki”.

Październik 22, 2017 20:47

Nominacja do tytułu Symbol Polskiej Kultury 2017

Nominacja do tytułu Symbol Polskiej Kultury 2017

Symbol 2017 to ogólnopolski medialny program promocyjny prowadzony przez wydawcę „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zostało nominowane do tytułu Symbol Polskiej Kultury 2017.

Październik 21, 2017 18:33

Zatańcz Flamenco

Zatańcz Flamenco

Buty na niewysokim obcasie, długa szeroka spódnica i chęci – tyle wystarczy aby wziąć udział w warsztatach „Hiszpańskie rytmy – flamenco”. Wstęp bezpłatny.

Październik 21, 2017 11:15

Sukces EOK w Tbilisi

Sukces EOK w Tbilisi

Udział w interesującym panelu dyskusyjnym, realizacja miejskiego happeningu, a przede wszystkim bardzo ciepłe przyjęcie i bis w trakcie koncertu finałowego festiwalu „Autumn Tbilisi”– to doświadczenia, które przyniósł EOK wyjazd do stolicy Gruzji.

Październik 20, 2017 23:08

Nagroda Marszałka dla Artura Hauke

Nagroda Marszałka dla Artura Hauke

Jak co roku odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Tym razem gospodarzem była Iława. Tradycyjnie w czasie uroczystości wręczono nagrody w dziedzinie kultury Marszałka Województwa. W tym roku wśród wyróżnionych znalazł się aktor Teatru im. Aleksandra Sewruka Artur Hauke. Z elbląskim laureatem nagrody Marszałka rozmawiał Janusz Salmonowicz.

Październik 20, 2017 09:38

Avicii: True Stories – 6 listopada tylko w kinach sieci Multikino!

Avicii: True Stories – 6 listopada tylko w kinach sieci Multikino!

30 marca 2016, nominowany do nagrody Grammy producent, autor piosenek i światowej sławy artysta Avicii ogłosił, iż po wielu latach grania po 300 koncertów rocznie planuje zejść ze sceny. Avicii ogłaszając tę informację na szczęście dał nadzieję fanom, iż muzycznie będzie jeszcze aktywny lecz wiemy, że jeszcze długo nie zobaczymy go na żadnej scenie. Wyjątkiem […]

Październik 20, 2017 08:39