http://klinikapotocki.com

Wasze przepisy

Na chłodne dni: Kapuśniak z kiełbasą i boczkiem

Na chłodne dni: Kapuśniak z kiełbasą i boczkiem

Zima już powoli daje się nam we znaki. W takie dni nie ma nic lepszego niż talerz gorącej, pożywnej zupy. A najlepiej takiej, która może stanowić jednodaniowy obiad. Przykładem takiego dania może być kapuśniak z kiełbasą i boczkiem.

Luty 12, 2013 09:10

Krupnik mojej Mamy

Krupnik mojej Mamy

W zimowe dni świetnie sprawdzi się pożywna , gorąca zupa , która tak naprawdę może zastąpić cały obiad. Może by tak spróbować ugotować krupnik .W tym celu można użyć kaszy jęczmiennej drobnej, albo grubej. Można warzywa zetrzeć na tarce lub pokroić w kostkę. Najważniejsza rzecz to odpowiednie doprawienia zupy i powstrzymania się przed dodaniem większej […]

Grudzień 7, 2012 09:56

Smaczna lekka sałatka

Smaczna lekka sałatka

Smaczna, prosta, szybka sałatka, dla tych którzy mają czasem ochotę na lekką warzywną przekąskę.

Listopad 29, 2012 11:00

Chińska Surówka z Białej Kapusty

Chińska Surówka z Białej Kapusty

Przepis nadesłany przez Panią Grażynkę jako idealne uzupełnienie niedzielnego obiadu. Stosuję je zawszę i całej rodzinie zawsze smakuje.

Październik 28, 2012 14:24

Chatney klasyczny

Chatney klasyczny

Jedni mówią , że to pikantny dodatek , inni : marmolada. Zgodni jesteśmy co do tego , że pasuje do białych jak i ciemnych mięs , ryb i warzyw gotowanych na parze. Spróbujmy teraz kiedy mamy sezon na warzywa .

Wrzesień 23, 2012 08:00

Zupa z kurek

Zupa z kurek

Kurki nazywane są złotem lasu . Są piękne i ślicznie złocą się wśród ściółki to także doskonale smakują i można z nich wyczarować wiele pysznych dań. Gotujmy i smażmy je krótko . Długotrwała obróbka sprawia , że zamiast zmięknąć stają się gumowate i niesmaczne . Mamy teraz idealny właśnie czas na zrobienie z nich pysznej […]

Wrzesień 19, 2012 23:08