http://klinikapotocki.com

Artykuły

Zatrzymać lato na dłużej – o mrożeniu owoców i nie tylko

Zatrzymać lato na dłużej  – o mrożeniu owoców i nie tylko

Kobiałki pełne truskawek, czereśnie prosto z ogrodu i bób kupiony na targu – teraz cieszymy się ich smakiem, korzystając ze wszystkich sezonowych zbiorów. To jednak także dobry moment, aby zapobiec niemiłym rozczarowaniom, kiedy to na przykład w listopadzie mając ochotę na ciasto z truskawkami przekonamy się, że te z importu to jednak mało smaczna, a […]

Lipiec 8, 2020 13:31

Mniejsze opłaty za ogródki przed lokalami

Mniejsze opłaty za ogródki przed lokalami

W ramach pomocy w czasie epidemii elbląskim przedsiębiorcom z branży restauracyjnej, Prezydent Elbląga podjął decyzję o obniżeniu opłat za zajęcie pasa drogowego na potrzeby organizacji ogródków sezonowych przed lokalami gastronomicznymi.

Maj 16, 2020 15:09

Restauratorzy zachęcają do wspierania gastronomii w czasach pandemii. Trwa akcja środy na Zamówienie

Restauratorzy zachęcają do wspierania gastronomii w czasach pandemii. Trwa akcja środy na Zamówienie

Ogólnopolska akcja branży gastronomicznej wystartowała w środę, 22 kwietnia 2020 roku. Celem kampanii jest wsparcie biznesów gastronomicznych poprzez zachęcenie jak największej liczby klientów do zamawiania posiłków w restauracjach za pośrednictwem dostępnych obecnie kanałów sprzedaży: na wynos, w dostawie oraz drive thru. Patronat nad wydarzeniem objął Związek Pracodawców HoReCa.

Maj 6, 2020 07:29

Na wiosnę handel kwitnie!

Na wiosnę handel kwitnie!

W nurcie nowych technologii WMODR powołał do życia platformę sprzedażową – wirtualny Bazarek, aby zapewnić ciągłość pracy lokalnym przedsiębiorcom, których codzienna działalność została ograniczona przez pandemię COVID-19.

Maj 1, 2020 19:12

Czosnkowa rewolucja nie tylko w kuchni

Czosnkowa rewolucja nie tylko w kuchni

Czosnek jest rośliną o wszechstronnym działaniu, która spożywana na surowo działa jak antybiotyk. Im dłużej spożywamy ten rarytas, tym korzystniej wpłynie to na nasze zdrowie, a nawet na urodę. W czosnku nie jest ważny jego zapach, lecz bogactwo składników cennych i koniecznych dla naszego zdrowia…

Kwiecień 25, 2020 17:00

Kupuj świadomie – Polski Produkt

Kupuj świadomie – Polski Produkt

Kupuj świadomie – Polski Produkt, to ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, realizowana wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy Polaków nt. świadomych decyzji zakupowych i wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców.

Kwiecień 25, 2020 09:36