http://www.zadwornyassistance.pl

Gastronomia

Festiwal ziół w bibliotece

Festiwal ziół w bibliotece

W dniach 9-11 września w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się „Festiwal ziół” – trzydniowe święto, podczas którego będzie można wziąć udział w warsztatach, wykładach i spotkaniach związanych z tematyką zielarską. Odbędzie się też spektakl teatralny i koncert. Na część spotkań (warsztaty) obowiązują zapisy.

Wrzesień 5, 2020 15:26

ABC dobrego życia – spotkanie z dr Grażyną Kuczek

ABC dobrego życia – spotkanie z dr Grażyną Kuczek

Jak uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi? Czy zmiana stylu życia jest możliwa? Jeśli tak, to co robić, aby być sprawnym i zdrowym? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas spotkania z dr Grażyną Kuczek, które odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia, o godz. 16.00 w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. […]

Sierpień 24, 2020 12:25

Zatrzymać lato na dłużej – o mrożeniu owoców i nie tylko

Zatrzymać lato na dłużej  – o mrożeniu owoców i nie tylko

Kobiałki pełne truskawek, czereśnie prosto z ogrodu i bób kupiony na targu – teraz cieszymy się ich smakiem, korzystając ze wszystkich sezonowych zbiorów. To jednak także dobry moment, aby zapobiec niemiłym rozczarowaniom, kiedy to na przykład w listopadzie mając ochotę na ciasto z truskawkami przekonamy się, że te z importu to jednak mało smaczna, a […]

Lipiec 8, 2020 13:31

Mniejsze opłaty za ogródki przed lokalami

Mniejsze opłaty za ogródki przed lokalami

W ramach pomocy w czasie epidemii elbląskim przedsiębiorcom z branży restauracyjnej, Prezydent Elbląga podjął decyzję o obniżeniu opłat za zajęcie pasa drogowego na potrzeby organizacji ogródków sezonowych przed lokalami gastronomicznymi.

Maj 16, 2020 15:09

Restauratorzy zachęcają do wspierania gastronomii w czasach pandemii. Trwa akcja środy na Zamówienie

Restauratorzy zachęcają do wspierania gastronomii w czasach pandemii. Trwa akcja środy na Zamówienie

Ogólnopolska akcja branży gastronomicznej wystartowała w środę, 22 kwietnia 2020 roku. Celem kampanii jest wsparcie biznesów gastronomicznych poprzez zachęcenie jak największej liczby klientów do zamawiania posiłków w restauracjach za pośrednictwem dostępnych obecnie kanałów sprzedaży: na wynos, w dostawie oraz drive thru. Patronat nad wydarzeniem objął Związek Pracodawców HoReCa.

Maj 6, 2020 07:29

Na wiosnę handel kwitnie!

Na wiosnę handel kwitnie!

W nurcie nowych technologii WMODR powołał do życia platformę sprzedażową – wirtualny Bazarek, aby zapewnić ciągłość pracy lokalnym przedsiębiorcom, których codzienna działalność została ograniczona przez pandemię COVID-19.

Maj 1, 2020 19:12