luka vision

Elbląg

Obchody 71. rocznicy Sprawy Elbląskiej

Obchody 71. rocznicy Sprawy Elbląskiej

Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Antoni Czyżyk przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców 17 lipca br. (piątek) do uczczenia pamięci elbląskich ofiar stalinowskich prześladowań. Tego dnia o godz. 12.00, pod tablicą pamiątkową znajdującą się przy Skwerze Ofiar Sprawy Elbląskiej, będzie okazja do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy, zaplanowano również przemówienia okolicznościowe.

Lipiec 15, 2020 09:26

Wspieranie lokalnej społeczności to nasz patriotyczny obowiązek.

Wspieranie lokalnej społeczności to nasz patriotyczny obowiązek.

Żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty z Braniewa, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zabrali wychowanków Domu Dziecka  „Słoneczne wzgórze” na wyjątkowa przygodę. Wyścig w workach, legendarne podchody i jenga to tylko niektóre z zabaw, jakie przygotowali dla nich żołnierze służący w batalionie. Gry zespołowe, jazda konna i mini zoo sprawiły, że uśmiechy praktycznie nie […]

Lipiec 15, 2020 09:25

Obsługa kierowców także przez internet

Obsługa kierowców także przez internet

Informacja dotycząca załatwiania spraw w Referacie Obsługi Kierowców Urzędu Miejskiego w Elblągu, Plac Dworcowy 4. Mając na względzie poprawę jakości obsługi naszych interesantów, Urząd Miejski w Elblągu wprowadza ułatwienia w zakresie spraw związanych z pojazdami przy zachowaniu wysokich wymogów sanitarnych.

Lipiec 14, 2020 20:47

Wakacyjnie pobiegli na orientację

Wakacyjnie pobiegli na orientację

Po raz pierwszy w te wakacje miłośnicy biegów na orientację mogli spotkać się w Bażantarni, by rywalizować na urokliwych trasach elbląskiego parku. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” i wzięło w nich udział ponad trzydziestu biegaczy.

Lipiec 14, 2020 20:23

Sprawca podszył się pod znajomego

Sprawca podszył się pod znajomego

Policjanci z Elbląga odnotowali kolejne trzy przypadki oszustwa metodą „na blika”. Kwota jaką oszust wyłudził to 900 złotych. Przestępcy włamują się na konta społecznościowe i podszywając się pod właścicieli kont prosząc o szybką pożyczkę.

Lipiec 14, 2020 17:58

Gry i zabawy na Kalbarze już w środę

Gry i zabawy na Kalbarze już w środę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w środę (15 lipca) wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na wakacyjną imprezę na Torze Kalbar. W programie: jazda na rowerkach biegowych, hulajnogach, wrotkach, rolkach oraz wiele innych gier i zabaw.

Lipiec 14, 2020 15:28