Aktualności

Ogrody na medal z Kasią Bosacką

Ogrody na medal z Kasią Bosacką

Już w najbliższą sobotę – 27 kwietnia – w centrum handlowym Ogrody odbędą się warsztaty ogrodnicze z Kasią Bosacką. Elblążanie dowiedzą się, jak stworzyć i pielęgnować domowy ogródek na balkonie, tarasie lub parapecie. Nastąpi też inauguracja drugiej edycji konkursu „Ogrody na medal”.

Kwiecień 23, 2019 22:35

Morskie opowieści EOK

Morskie opowieści EOK

Gdy handlowiec Thistlegorm debiutował w 1940 roku na brytyjskich wodach, II wojna światowa trwała w najlepsze. Pełen ciężarówek, motorów, silników i karabinów, miał stać się kolejnym alianckim aktorem na morskim teatrze wojennym. Rola okazała się jednak epizodem – nie minęło kilkanaście miesięcy, gdy statek spoczął na dnie Morza Czerwonego, zatopiony przez niemieckie bombowce.

Kwiecień 23, 2019 22:29

Podsumowanie świątecznego weekendu

Podsumowanie świątecznego weekendu

Od piątkowego popołudnia do poniedziałku policjanci wyjeżdżali na interwencje 213 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 28 osób. Skontrolowano blisko 400 pojazdów. Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących autami. W 8 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Kwiecień 23, 2019 15:32

Jechał pijany – nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany

Jechał pijany – nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany

Prawdziwa kumulacja spotkała wczoraj policjantów ruchu drogowego. Zatrzymali oni 26-latka, który kierował samochodem po pijanemu, miał sądowy zakaz, uciekał przed patrolem policji i… był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kwiecień 23, 2019 10:15

Pierwsza edycja warsztatów miejskiej jazdy na rowerze

Pierwsza edycja warsztatów miejskiej jazdy na rowerze

Warsztaty rowerowej jazdy po mieście Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach Elbląga jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

Kwiecień 23, 2019 09:38

Fontanna już działa

Fontanna już działa

Od piątku (19.04) działa fontanna posadzkowa na skwerze katedralnym. Fontanna jest czynna sezonowo od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 22.00, a w soboty i niedziele do 24.00.

Kwiecień 23, 2019 09:14