delfin

Aktualności

Policjanci na deskach… elbląskiego teatru

Policjanci na deskach… elbląskiego teatru

Odpowiedzialność prawna nieletnich, dopalacze i narkotyki to zagadnienia poruszane przez policjantów prewencji kryminalnej podczas spotkań teatralnych. Spotkań, w których po spektaklu granego na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka policjant spotyka się z młodzieżą i odbywa się dyskusja.

Listopad 17, 2017 18:23

Radni zmienili nazwę ulicy 12 Lutego na… 12 Lutego

Radni zmienili nazwę ulicy 12 Lutego na… 12 Lutego

Wczoraj podczas sesji Rady Miasta zmieniona została nazwa kolejnej ulicy w naszym mieście. Tym razem w ramach ustawy dekomunizacyjnej konieczność ta pojawiła się w stosunku do ulicy 12 Lutego. Tym razem na szczęście udało się uniknąć kosztów, bo zdecydowano się zamiast zmienić nazwę, zmienić wydarzenie, jakie upamiętnia ulica.

Listopad 17, 2017 16:35

Quo vadis, Warmio?

Quo vadis, Warmio?

Dokąd zmierzasz Warmio? Z tym pytaniem mierzyli się uczestnicy projektu „Warmio, quo vadis?” Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś o Warmii, spotkać osoby, które tam żyją i pracują, poznać dziedzictwo materialne i niematerialne tej „Świętej” ziemi CSE „Światowid” zaprasza na konferencję podsumowującą projekt, która odbędzie się w sobotę, 18 listopada.

Listopad 17, 2017 14:48

Jechał ponad 100 km/h

Jechał ponad 100 km/h

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w Żurawcu 26-letniego mężczyznę, który jechał… zdecydowanie za szybko. Policyjny miernik prędkości wskazał 106 km/h w miejscu ograniczenia do 50. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Listopad 17, 2017 12:48

Wycieczka rowerowa do mostów na Nogacie

Wycieczka rowerowa do mostów na Nogacie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. Listopadowa wyprawa dla fanów dwóch kółek będzie prowadziła po Żuławach Wiślanych, których krajobraz uległ w ostatnich latach dużym zmianom.

Listopad 16, 2017 20:11

Zostań sędzią lekkiej atletyki. Bezpłatny kurs

Zostań sędzią lekkiej atletyki.  Bezpłatny kurs

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu zaprasza na bezpłatny kurs sędziego lekkiej atletyki. Wykłady poprowadzą wykwalifikowani sędziowie z Pomorskiego Okręgowego Kolegium Sędziów w Gdańsku oraz Centralnego Kolegium Sędziów w Warszawie.

Listopad 16, 2017 20:11