luka vision

BLACK FRIDAY w poradni Nasza Dieta

Listopad 23, 2018 11:47 07

Dzień masowych wyprzedaży, czyli Black Friday, powstał w Stanach Zjednoczonych i stamtąd też, z biegiem czasu, przywędrował do Europy. To oficjalny początek okresu sprzedażowego przed świętami Bożego Narodzenia. Ma na celu zachęcenie klientów jak i sprzedawców sprzedawców do oficjalnego rozpoczęcia najgorętszego okresu na zakupy w roku kalendarzowym.

Black Friday za oceanem

Historia Czarnego Piątku związana jest z ustanowieniem Święta Dziękczynienia przez prezydenta Abrahama Lincolna. W tym dniu, czyli ostatni czwartek listopada, Amerykanie świętują uroczystą kolacją w towarzystwie najbliższych, i dziękują za to, co wszystko dobre, spotkało ich w danym roku. Jest to dzień wolny od pracy. Świętowanie jest na pamiątkę uczty z 1621r, którą pierwsi kolonizatorzy wydali na cześć Indian Wampanoag.

Jak wygląda to w Polsce?

W Polsce Black Friday, czyli masowy dzień wyprzedaży nie wiąże się z tak wielkim zakupowym szaleństwem jak w Stanach Zjednoczonych. Jednak tradycja wyprzedaży sklepowych lub usługowych w ostatni piątek listopada już kilka lat temu zadomowiła się w naszym kraju. A analiza sklepów dotyczących wyników sprzedaży z tego właśnie dnia, donosi, że duża część klientów właśnie wtedy zaczyna swoje świąteczne zakupy. Z Czarnym Piątkiem dorównywać się może jedynie okres od 26 grudnia w Anglii czyli tzw. Boxing day. Wówczas rozpoczynają się w wielu sklepach poświąteczne wyprzedaże, sięgające nawet 80%.

Jak wszyscy to wszyscy!

BLACK FRIDAY..a właściwie BLACK WEEK w Poradni NaszaDieta! Święta, Sylwester, a co za tym idzie postanowienia noworoczne o nowej sylwetce! Nie czekaj do nowego roku i skorzystaj z promocji już dziś, by móc już za miesiąc cieszyć się ze swojej metamorfozy. Zapisy do Poradni w Olsztynie i Elblągu!

Aleksandra Radomska – Dietetyk
Poradnia dietetyczna „Nasza dieta”
Olsztyn ul. Dąbrowszczaków 39 pok. 303
Elbląg ul. Łowicka 15 (wejście od ul. Ogólnej)
kontakt@nasza-dieta.pl
+48 662 972 682

Więcej informacji znajdziesz na:
www.nasza-dieta.pl
facebook.com/naszadieta/
instagram.com/naszadieta/