http://www.zadwornyassistance.pl

Berlińskie warsztaty dla seniorów i edukatorów

Październik 15, 2019 21:13 26

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie motywować seniorów do działania. Albo jesteś seniorem i masz ochotę wziąć udział w międzynarodowych warsztatach, nie możesz przegapić szkolenia, które w dniach od 21 do 24 października odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w ramach Erasmusowego projektu pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów. Ważne! Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.

W październiku w CSE „Światowid” berlińscy animatorzy podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie aktywizowania seniorów. Będzie to kolejne – po szkoleniu z Hiszpanami – międzynarodowe spotkanie adresowane do osób pracujących z seniorami oraz do samych seniorów.

- Uczestnicy szkolenia poznają nowe metody pracy oraz dowiedzą się, jak planować działania dla seniorów tak, żeby ich jak najbardziej efektywnie zmobilizować do wyjścia z domu – zapowiada Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. – Nowatorskie metody pracy, które poznamy na szkoleniu, sprawdzą się nie tylko w pracy z seniorami, ale też z innymi grupami. Zapraszamy więc na szkolenie wszystkich zainteresowanych poznaniem nieszablonowych rozwiązań edukacyjnych.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)

Pierwsze trzy dni spotkania (21-23 października) z niemieckimi animatorami adresowane są do edukatorów. Z kolei 24 października odbędą się warsztaty pokazowe, w których – razem z edukatorami – mogą wziąć udział seniorzy.

Szkolenie edukatorów odbędzie się w dniach od 21 do 23 października w godz. od 9:30 do 16:30.

Warsztat pokazowy dla edukatorów z udziałem seniorów w dniu 24 października przewidziany jest w dwóch grupach:

I grupa – godz. 9:30 do 12:30

II grupa – godz. 13:30 do 16:30

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wysłać maila zgłoszeniowego na adres:
dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl w treści maila wpisując swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Zgłoszenia przyjmowane są również telefonicznie (55 611 20 59).

Liderem projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest CSE „Światowid” w Elblągu.

Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów – Hiszpanii, Włoch i Niemiec.

Partnerzy: Hiszpania (Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible), Włochy (EURO-NET), Niemcy (International Exchanges Berlin GbR).