http://www.bogatyelblag.pl/dom-pogodnego-seniora-remi-juz-otwarty-trwa-nabor-na-wolne-miejsca,94672.html

Anna Gawron / Obrazki na marginesach

Wrzesień 16, 2018 09:53 52

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy z Anny Gawron pn.: Obrazki na marginesach, w ramach cyklu Elbląg Plastyczny, który odbędzie się w czwartek, 20 września 2018 r. w przestrzeni Galerii Laboratorium. Na wernisaż jest wstęp wolny.

Obrazki na marginesach to seria ilustracji żywcem wyciągnięta z zeszytów szkolnych, dziecięca twórczość skonfrontowana z rygorami zeszytu w kratkę i trzy linie. Tylko na marginesach, choć ograniczona wąską przestrzenią, panuje wolność, treść niekontrolowana przez nikogo.

Anna Gawron – Elblążanka z pochodzenia, od kilku lat związana z Trójmiastem. Zajmuje się plakatem, ilustracją i projektowaniem graficznym. Ukończyła Grafikę na ASP w Gdańsku: w 2015 obroniła dyplom w pracowni wklęsłodruku, w 2017 w pracowni serigrafii. Laureatka wyróżnień np.: „Studencka grafika roku”, 2015, uczestniczka wystaw, m.in.: XXIX Salonu Elbląskiego. Działa w tandemie graficznym wraz z Dariuszem (Psem) Ogrodowczykiem przy realizowaniu projektów dla instytucji miejskich, kulturalnych oraz własnych.

Wystawa będzie czynna do 4 listopada 2018 roku.